Lajme

February 12, 2024

Optimizoni efikasitetin e fërkimit të priftit tuaj me Librin e aftësive të rritjes së qëndrueshmërisë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Në World of Warcraft Classic Season of Discovery, Priftërinjtë shpesh e shohin të lodhshme të aplikojnë Power Word: Fortitude të gjithë anëtarët e partisë. Sidoqoftë, ekziston një zgjidhje për këtë problem - Libri i Aftësive të Rritjes së Qëndrueshmërisë. Ky libër aftësish jo vetëm që ul koston e mana, por gjithashtu rrit kohëzgjatjen e adhuruesve.

Optimizoni efikasitetin e fërkimit të priftit tuaj me Librin e aftësive të rritjes së qëndrueshmërisë

Përfitimet e rritjes së qëndrueshmërisë

Pasi të keni përvetësuar aftësinë e rritjes së qëndrueshmërisë, mund t'i hidhni aleatët tuaj adhurues të qëndrueshmërisë për 50 për qind më pak mana. Këto buffs gjithashtu zgjasin për një orë. Ky përmirësim rrit shumë cilësinë e jetës për Priftërinjtë në të dy skenarët PvE dhe PvP. Në vend që të shpenzojnë kohë duke aplikuar buffs dhe duke pirë ujë shumë herë, Priftërinjtë tani mund të aplikojnë shpejt buffs dhe të hidhen direkt në betejë.

Si të merrni librin e aftësive të qëndrueshmërisë së shtuar

Libri i Aftësive të Rritjes së Qëndrueshmërisë mund të merret në Manastirin Scarlet. Ka një shans për t'u larguar nga bosët në të katër krahët e manastirit - Varrezat, Biblioteka dhe Armatura. Sipas raporteve, ai mund të bjerë nga Interrogator Vishas në Varrezat, Houndmaster Loksey në Bibliotekë dhe Herod në Armory.

Për të marrë librin e aftësive, thjesht merrni Rrotullën e Fortësisë së Rritur dhe kliko me të djathtën mbi të në inventarin tuaj. Është e rëndësishme të theksohet se kjo aftësi është pasive dhe nuk kërkon ndonjë ndërveprim me Runet tuaja. Është krijuar vetëm për të reduktuar koston e mana të Power Word: Fortitude dhe për të rritur kohëzgjatjen e tij, duke ju lejuar të shmangni kundërshtimet e shpeshta dhe të kurseni mana. Për më tepër, Priftërinjtë gjithashtu kanë qasje në aftësinë Shadowfiend, e cila ndihmon në rigjenerimin e mana.

konkluzioni

Libri i aftësive të rritura të qëndrueshmërisë është një pasuri e vlefshme për priftërinjtë në sezonin klasik të zbulimit të World of Warcraft. Duke marrë këtë libër aftësish, Priftërinjtë mund të ulin ndjeshëm koston e mana të Power Word: Fortitude dhe të zgjasin kohëzgjatjen e tij. Kjo jo vetëm që përmirëson cilësinë e jetës për priftërinjtë, por gjithashtu i lejon ata të përfshihen shpejt në luftime pa pasur nevojë për kundërshtime të shpeshta. Pra, drejtohuni në Manastirin e Scarletit dhe filloni udhëtimin tuaj për të fituar Librin e Aftësive të Rritjes së Qëndrueshmërisë sot!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme