Lajme

February 13, 2024

Optimizoni cilësimet e kompjuterit tuaj të Rainbow Six Siege për performancë të lartë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Rainbow Six Siege është një lojë popullore që kërkon cilësime optimale për performancë të lartë në PC. Duke ndjekur këto cilësime të rekomanduara, mund të shijoni lojë të qetë pa kompromentuar cilësinë e grafikës. Këto cilësime janë krijuar për të maksimizuar përvojën tuaj të lojës, veçanërisht nëse keni pajisje të fuqishme.

Optimizoni cilësimet e kompjuterit tuaj të Rainbow Six Siege për performancë të lartë

Cilësimet e përgjithshme

 • Ping: Mbajeni aktiv këtë cilësim për të qëndruar të përditësuar me informacionet më të fundit nga shokët tuaj të skuadrës, edhe nëse ata nuk kanë mikrofon.
 • Shfaq informacionin e lojës: Ky cilësim ju lejon të gjurmoni ping të rrjetit dhe shpejtësinë e kuadrove gjatë lojës, duke ju ndihmuar të identifikoni çdo problem të performancës.

Cilësimet e audios

 • Modaliteti i regjistrimit të bisedës zanore: Përdorni opsionin push-to-talk për të komunikuar në mënyrë efektive me ekipin tuaj pa i shpërqendruar ata me zhurmën e sfondit.
 • Niveli i bisedës me zë: Mbajeni këtë cilësim mbi zero për t'u siguruar që zëri juaj të merret pasi të keni shtypur butonin shtytje për të folur.

Cilësimet e ekranit

 • Monitor: Zgjidhni monitorin tuaj kryesor ose monitorin e dedikuar të lojrave nëse keni një konfigurim me shumë monitor.
 • Rezolucioni: Zgjidhni ose rezolucionin origjinal ose 1920x1080 për qartësi vizuale optimale.
 • Modaliteti i shfaqjes: Luaj lojën në modalitetin e ekranit të plotë për të minimizuar vonesën e hyrjes dhe për të përmirësuar performancën e përgjithshme.
 • Shpejtësia e rifreskimit: Përputhni shpejtësinë e rifreskimit të monitorit tuaj për një lojë më të qetë.
 • Raporti i pamjes: Ne rekomandojmë përdorimin e raportit të pamjes 16:9 për pajtueshmëri më të mirë dhe më pak probleme teknike.
 • VSync: Çaktivizo VSync për të reduktuar vonesën në hyrje dhe për të fituar një avantazh konkurrues.
 • Kuti letrash me ekran të gjerë: Çaktivizoni këtë cilësim për të maksimizuar zonën tuaj të shikimit dhe për të shmangur çdo shpërqendrim.
 • Fusha e pamjes: Rritni fushën e shikimit në 90 për një këndvështrim më të gjerë dhe ndërgjegjësim më të mirë të situatës.

Cilësimet e grafikës

 • Cilësia e teksturës: Vendoseni në mesatare për një ekuilibër midis performancës dhe qartësisë vizuale.
 • Filtrimi i teksturës: Përdorni Anisotropic 4x për mprehtësi të përmirësuar të teksturës.
 • cilësi LOD: Vendoseni në të lartë ose shumë të lartë për të paraqitur detajet e nivelit më të ulët, si p.sh. kokat e operatorëve, më saktë.
 • Cilësia e hijes: Mbajeni atë në gjendje mesatare për të siguruar që hijet e armikut të jenë të dukshme dhe të japin informacion të vlefshëm.
 • Cilësia e hijes: Vendoseni në të ulët për shpejtësi më të larta të kuadrove pa sakrifikuar besnikërinë vizuale.
 • Cilësia e reflektimit: Vendoseni në të ulët për performancë më të mirë.
 • Mbyllja e ambientit: Çaktivizoni mbylljen e ambientit nëse keni probleme me performancën.
 • Efektet e lenteve: Fikni efektet e lenteve për të optimizuar performancën.
 • Zmadhimi i thellësisë së fushës: Çaktivizo këtë cilësim për performancë më të mirë.
 • Anti-aliasing: Fikni anti-aliasing për të përmirësuar performancën.

Cilësimet e ndjeshmërisë

Rregulloni DPI-në e miut tuaj ose cilësimet e ndjeshmërisë në lojë për t'iu përshtatur preferencave dhe stilit tuaj të lojës. Eksperimentoni me paraqitje të ndryshme dhe gjeni atë që funksionon më mirë për ju.

Këshilla shtesë

 • Mbajeni kompjuterin tuaj të pastër dhe pa pluhur për të parandaluar mbinxehjen dhe për të përmirësuar performancën.
 • Përditësoni rregullisht drejtuesin e GPU-së për të përfituar nga veçoritë dhe optimizimet e reja.
 • Drejtoni lojën dhe shërbimin tuaj të shpërndarjes dixhitale në modalitetin administrativ për të shmangur pengesat e performancës.
 • Shikoni cilësimet e lojtarëve profesionistë të Rainbow Six Siege për frymëzim dhe për të rregulluar mirë cilësimet tuaja.

Duke ndjekur këto cilësime dhe këshilla, mund të optimizoni përvojën tuaj të Rainbow Six Siege në PC dhe të përmirësoni performancën tuaj të lojës. Paç fat!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme