Lajme

February 14, 2024

Optimizoni bujqësinë tuaj të mineralit Mithril në sezonin klasik të zbulimit të WoW

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Xeherori i Mithrilit është një burim i vlefshëm në fazën e dytë të sezonit WoW Classic të Zbulimit. Mund të gjendet në zona të ndryshme që janë të njohura për nivelim. Në këtë artikull, ne do të diskutojmë vendndodhjet më të mira për të kultivuar mineral Mithril dhe do të ofrojmë disa këshilla për të maksimizuar efikasitetin tuaj të minierave.

Optimizoni bujqësinë tuaj të mineralit Mithril në sezonin klasik të zbulimit të WoW

Gama e nivelit

Xeherori i Mithrilit mund të shfaqet në zona me një gamë niveli prej përafërsisht 30 deri në 50. Këto zona zakonisht kanë kërkime të disponueshme brenda atij niveli dhe gjithashtu përmbajnë depozita të mineralit të Mithrilit.

Kërkesa për aftësi minerare

Për të mbledhur mineralin e Mithrilit, ju nevojitet një aftësi minerare prej 175. Ky burim përdoret në disa receta të Farkëtarëve të nivelit të mesëm dhe të lartë. Pavarësisht nëse jeni duke ndjekur një dyshe të profesionit të minierave/farkëtarisë ose planifikoni të shesni mineralin tuaj në Shtëpinë e Ankandit, ka shumë vende në të gjithë Azeroth ku mund të kultivoni mineral Mithril.

Vendndodhjet më të mira bujqësore

Zonat më të dendura të gjetura për mineralin e Mithrilit janë Hinterlands, Stranglethorn Vale, Desolace, Tanaris dhe Felwood. Këto zona kanë nyje të mineralit të Mithrilit të shpërndara në të gjithë. Ne ju rekomandojmë të kaloni sa më shumë kohë të jetë e mundur në këto zona dhe të bëni rrotullime spirale në drejtim të akrepave të orës ose kundër akrepave të orës nëpër secilën prej tyre.

Pikat më të nxehta për mineralin e Mithrilit janë Skull Rock në Hinterlands dhe Manorroc Coven në Desolace. Këto vende ia vlen t'i frekuentoni, edhe nëse thjesht dëshironi të humbni kohë pasi të keni arritur nivelin 40.

Nivelimi dhe Minierat

Meqenëse minerali i Mithrilit mund të gjendet në shumë prej zonave ku do të nivelizoni gjatë fazës së dytë të WoW Classic Season of Discovery, është e rëndësishme të keni një aftësi mjaft të lartë të minierave për ta mbledhur atë. Ne ju rekomandojmë të nivelizoni aftësitë tuaja minerare sa më shumë që të jetë e mundur përpara nivelimit të fuqisë për t'u siguruar që të mos humbisni mundësinë për të mbledhur mineral Mithril ndërsa nivelizoni karakterin tuaj.

konkluzioni

Xeherori i Mithrilit është një burim i vlefshëm që mund të gjendet në zona të ndryshme në WoW Classic. Duke i përqendruar përpjekjet tuaja bujqësore në vendet e rekomanduara dhe duke u siguruar që aftësia juaj e minierave të jetë mjaft e lartë, ju mund të mbledhni me efikasitet mineralin e Mithrilit duke niveluar karakterin tuaj. Përfitoni nga kjo mundësi për të kryer shumë detyra dhe përfitoni sa më shumë nga profesioni juaj i minierave në fazën e dytë të sezonit të zbulimit të WoW Classic.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme