Lajme

February 14, 2024

Optimizimi i përzgjedhjes së armaturës në Helldivers 2: Zgjedhjet më të mira për lëvizshmërinë, shpejtësinë dhe ekuilibrin

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Në Helldivers 2, ekzistojnë tre lloje të armaturës: të lehta, të mesme dhe të rënda. Çdo lloj ka statistikat e veta pasive që ofrojnë tifozë luftarakë në fushë. Ndërsa disa statistika pasive përsëriten gjatë gjithë lojës, ka kombinime të ndryshme të disponueshme, të tilla si forca të blinduara të lehta ose të rënda me një reduktim 50 për qind të dëmit shpërthyes.

Optimizimi i përzgjedhjes së armaturës në Helldivers 2: Zgjedhjet më të mira për lëvizshmërinë, shpejtësinë dhe ekuilibrin

Kur zgjidhni forca të blinduara, është e rëndësishme të merrni parasysh stilin tuaj të lojës, armët dhe Stratagems. Për më tepër, nëse jeni duke luajtur vetëm ose me një ekip, do të ndikojë gjithashtu në zgjedhjen tuaj të armaturës.

Lloji më i mirë i armaturës për të blerë është armatura e lehtë. Ai jo vetëm që siguron statistika pasive të ngjashme me llojet e mesme ose të rënda, por gjithashtu i jep përparësi lëvizshmërisë. Kjo mundëson rrëshqitje, zhytje dhe shmangie pa mundim të plumbave pa u mbingarkuar nga armiqtë. Lëvizshmëria shtesë mundëson gjithashtu përdorimin e armëve më të forta dhe armëve mbështetëse të palëvizshme.

Këtu është renditja jonë e armaturës më të mirë në Helldivers 2:

  1. SC-34 Infiltrator (dritë)
  2. DP-53 Shpëtimtari i Lirë ose DP-40 Hero i Federatës (e mesme)
  3. Inxhinier i kanalit CE-35 (i mesëm)
  4. SC-30 Trailblazer Scout (dritë)
  5. CM-09 Bonesnapper (e mesme)
  6. SA-12 Servo Assisted (e mesme)
  7. B-24 Zbatues (i mesëm)

Ju lutemi vini re se kjo listë mund të ndryshojë pasi të jetë i disponueshëm armatura e re e trupit.

Kur zgjidhni forca të blinduara, është e rëndësishme t'i jepni përparësi shpejtësisë dhe ekuilibrit. Nëse jeni duke luajtur solo, rekomandohet të zgjidhni forca të blinduara të lehta. Megjithatë, nëse jeni duke luajtur me një ekip, këshillohet që të keni armaturë më të ekuilibruar, me statistikën tuaj pasive të varur nga stili juaj i lojës dhe zgjedhjet e Stratagem.

Zgjedhja kryesore është armatura e lehtë SC-34 Infiltrator. Aktualisht është më i shpejti në Helldivers 2 dhe vjen me statistika të balancuara. Ndërsa nuk ka mbrojtje shtesë brenda pasivëve të tij, forca e tij qëndron në shpejtësinë e përgjithshme, fshehtësinë dhe aftësitë e ripozicionimit. Infiltrator është një zgjedhje e shkëlqyeshme si për lojtarët solo ashtu edhe për ekipin.

DP-53 Shpëtimtari i Lirë dhe DP-40 Hero i Federatës janë gjithashtu zgjedhje të shkëlqyera. Ato ofrojnë statistika të balancuara, duke ju dhënë shpejtësi dhe mbrojtje shtesë kundër dëmtimeve në hyrje. Shpëtimtari i të Lirit redukton rrezikun e vdekjes nga hemorragjitë dhe dëmtimet kritike, duke e bërë atë veçanërisht të dobishëm gjatë tufave të Terminideve.

Inxhinieri i kanalit CE-35 është një armaturë mesatare e balancuar mirë. Ofron një reduktim prej 30 për qind në zmbrapsjen e armës kur është e përkulur dhe e prirur, duke e bërë atë ideal për luftime vjedhurazi ose me rreze të gjatë. Ai gjithashtu siguron dy granata shtesë, duke lejuar eliminimin efikas të armikut.

SC-30 Trailblazer Scout është një tjetër armaturë e lehtë që shquhet për shpejtësinë dhe rigjenerimin e qëndrueshmërisë. Ai është më i përshtatshmi për lojtarët shumë vigjilentë që gëzojnë lëvizje të vazhdueshme. Megjithatë, vlerësimi i tij i blinduar i vogël do të thotë që dëmtimi mund të merret më shpejt se sa me armaturën tjetër.

CM-09 Bonesnapper vepron si mjek i grupit. Ai siguron stimuj shtesë dhe shëndet shtesë, duke krijuar një ndërtim tankeri pa sakrifikuar shpejtësinë. Ky armaturë rekomandohet për lojtarët solo dhe ata që kërkojnë të përmbushin një rol mbështetës.

SA-12 Servo Assisted ofron statistika të balancuara, me mbrojtje shtesë të gjymtyrëve dhe një diapazon të shtuar të gjuajtjeve. Është një zgjedhje e shkëlqyeshme për misionet sabotuese dhe zvogëlon rrezikun e thyerjes së gjymtyrëve nga dëmtimi i eksplozivit.

B-24 Enforcer, edhe pse një armaturë Superstore, vlen të përmendet. Ai përfshin pasivë të arsyeshëm që reduktojnë zmbrapsjen dhe rrisin rezistencën ndaj dëmtimit. Është i dobishëm në beteja me rreze të gjatë, por rigjenerimi i tij i ulët i qëndrueshmërisë e vë lojtarin në rrezik nëse bllokohet brenda territorit të armikut.

Si përfundim, kur zgjidhni forca të blinduara në Helldivers 2, jepni përparësi lëvizshmërisë, shpejtësisë dhe ekuilibrit. Merrni parasysh stilin tuaj të lojës, armët dhe nëse jeni duke luajtur vetëm apo me një ekip. SC-34 Infiltrator, DP-53 Savior of the Free dhe DP-40 Hero of Federation janë ndër zgjedhjet kryesore. Sidoqoftë, armatura më e mirë për ju varet në fund të fundit nga preferencat dhe strategjitë tuaja individuale.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme