Lajme

February 15, 2024

Optimizimi i përzgjedhjes së anijeve në kafkë dhe kocka: madhësia, forca dhe strategjia

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Në lojën pirate me shumë lojtarë Skull and Bones, lojtarët kanë akses në një sërë anijesh. Ndërsa shumë mund të besojnë se më e madhe është gjithmonë më mirë, kjo nuk është domosdoshmërisht rasti në lojë.

Optimizimi i përzgjedhjes së anijeve në kafkë dhe kocka: madhësia, forca dhe strategjia

Madhësitë e anijeve

Anijet në Skull and Bones variojnë nga madhësia tepër e vogël në mesatare. Aktualisht, janë në dispozicion 10 anije të ndryshme, me mundësi që të shtohen të tjera në të ardhmen. Ka të ngjarë që disa nga këto anije të reja të caktohen si "të mëdha". Sidoqoftë, madhësia e një anijeje në lojë nuk përcaktohet vetëm nga dimensionet e saj fizike.

Renditja sipas Hull Health dhe Cargo Space

Për të përcaktuar madhësinë e secilës anije në Skull and Bones, ne i kemi renditur ato bazuar në shëndetin e tyre maksimal të trupit dhe hapësirën e ngarkesave. Ndërsa ne nuk kemi matje të sakta të gjatësisë dhe pamjes katrore, këta faktorë ofrojnë një tregues të mirë të madhësisë së anijes.

Këtu është renditja e anijeve nga më e madhja tek më e vogla:

 1. Pararoja - Bora

  • Shëndeti i Hull: 50,000
  • Hapësira e ngarkesave: 80,000
  • Vanguard është anija më e madhe në Skull and Bones dhe klasifikohet si një anije e tipit Tank në kategorinë e mesme. Është ndërtuar për të qëndruar dhe ka përfitimin e Tenacity, i cili lejon rikuperimin e shpejtë të forcës së mbajtësit.
 2. Bombardier - Padewakang

  • Shëndeti i Hull: 37,000
  • Hapësira e ngarkesave: 70,000
  • Bombardier Padewakang është një anije shumë shkatërruese në lojë. Përparësia e tij Detonate u jep lojtarëve aftësinë për të shkaktuar shpërthime masive dhe për të shkaktuar dëme shtesë në struktura.
 3. Piromane - Sambuk

  • Shëndeti i Hull: 35,000
  • Hapësira e ngarkesave: 70,000
  • Sambuk është një kërcënim i zjarrtë në dete. Përfitimi i tij Scorched i lejon lojtarët të shkaktojnë dëme shtesë kur ndezin një anije në flakë, e cila përhapet në anijet e armikut aty pranë.
 4. Hullbreaker - Brigantine

  • Shëndeti i Hull: 40,000
  • Hapësira e ngarkesave: 45,000
  • Brigantine Hullbreaker mund të jetë më e vogla nga anijet me përmasa të mesme, por është e përkryer për lojtarët që duan të përplasen me armiq. Përparësia e tij Bullhorn lejon dëme masive dhe zbaton Flooding në anijen armike.
 5. Mbrojtësi - Hulk

  • Shëndeti i Hull: 30,000
  • Hapësira e ngarkesave: 46,000
  • Defender, pavarësisht pseudonimit të tij Hulk, është më i madhi nga anijet e klasit të vogël. Është një tjetër anije e stilit Tank, e ngjashme me Vanguard.
 6. Blaster - Sloop

  • Shëndeti i Hull: 25,000
  • Hapësira e ngarkesave: 40,000
  • Blaster Sloop është një zgjedhje popullore për lojtarët që kërkojnë të përmirësojnë nga anija e tyre fillestare. Është më e madhja nga anijet e vogla DPS dhe shkakton dëme shpërthyese.
 7. Firebrand - Barge

  • Shëndeti i Hull: 27,000
  • Hapësira e ngarkesave: 30,000
  • Firebrand Barge është një anije më e vogël me natyrë të zjarrtë. Ai shkëlqen në ndezjen e anijeve në flakë dhe përhapjen e zjarrit në anije të tjera.
 8. Sentinel - Prerës

  • Shëndeti i Hull: 21,000
  • Hapësira e ngarkesave: 26,000
  • Sentinel është një anije e gjatë e stilit mbështetës. Ndërsa mund të jetë më i vogël në përmasa, ai ka përfitimin Unburden, i cili e lejon atë të mbështesë anije të tjera me restaurim të shpejtë të dëmtimit.
 9. Rammer - Bedar

  • Shëndeti i Hull: 22,000
  • Hapësira e ngarkesave: 20,000
  • Rammer është anija e parë e lojtarëve të ndërtuar në Skull and Bones. Është një anije fillestare e aftë me shëndet të mirë të trupit dhe hapësirë ​​ngarkese.
 10. Dhow

*  Shëndeti i Hull: 7000
*  Hapësira e ngarkesave: 10,000
*  Dhow është e vetmja anije e klasifikuar si shumë e vogël. Në thelb është një trap i improvizuar i përdorur për gjuetinë e kafshëve më vonë gjatë lojës.

konkluzioni

Ndërsa madhësia luan një rol në anijet Skull and Bones, ajo nuk është përcaktuesi i vetëm i aftësive të një anijeje. Çdo anije ka pikat e forta dhe të dobëta të veta, dhe lojtarët duhet të zgjedhin një anije që përputhet me stilin e tyre të preferuar të lojës. Pavarësisht nëse është një tank masiv ose një anije e shkathët DPS, gjetja e anijes së duhur për aventurat tuaja pirate është çelësi i suksesit në det të hapur.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme