Lajme

February 16, 2024

Optimizimi i bëmave për Paladins në Baldur's Gate 3

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Në Baldur's Gate 3, Paladins janë luftëtarë të frikshëm që mund të provojnë aftësinë e tyre kundër çdo armiku në fushën e betejës. Ndërsa të njohur për armaturën e tyre të rëndë dhe goditjen hyjnore, Paladins mund të përdorin gjithashtu bëmat për të rritur aftësitë dhe shkathtësinë e tyre.

Optimizimi i bëmave për Paladins në Baldur's Gate 3

Përmirësimet e rezultateve të aftësisë

Paladinët kanë një gamë të gjerë rezultatesh aftësish për të mbuluar, duke përfshirë Forcën, Karizmën dhe Kushtetutën. Rekomandohet t'i jepni përparësi përmirësimeve të rezultateve të aftësisë sa herë që është e mundur për ta bërë Paladin-in tuaj më të qëndrueshëm dhe më të dëmshëm. Megjithatë, bëmat mund të përmirësojnë gjithashtu shumë rezultatin dhe qëndrueshmërinë e dëmtimit të Paladin-it tuaj.

I ashpër

I ashpër është një arritje e thjeshtë që rrit shëndetin e një personazhi me dyfishin e nivelit të karakterit. Kjo arritje është veçanërisht e dobishme për Paladins që konsiderojnë një përmirësim të rezultatit të aftësisë kushtetuese. Me Tough, shëndeti në fund të lojës së një Paladin mund të arrijë nivele mbresëlënëse, duke i lejuar ata të përballojnë më shumë goditje dhe të zgjasin mbijetesën e tyre në fushën e betejës.

Sulmuesi i egër

Savage Attacker lejon Paladins të ripërsëritin dëmtimin e armëve në sulmet e përleshjes. Ndërsa kjo arritje mund të mos jetë aq e dobishme për të gjithë Paladinët, ata që përdorin shpesh Divine Smite mund të përmirësojnë ndjeshëm rezultatin e tyre mesatar të dëmtimit. Kur kombinohet me stilin Great Weapon Fighting, Savage Attacker mund të rrisë shumë potencialin e dëmtimit të Paladinit.

Sentinel

Sentinel është një arritje e shkëlqyer për Paladins që duan të shkëlqejnë në tanking. Ai jep aftësinë për të sulmuar armiqtë që synojnë aleatët tuaj, ofron avantazh në sulmet e mundësive dhe imobilizon armiqtë që provokojnë një sulm mundësish nga ju. Kjo arritje mund të përdoret si në mbrojtje ashtu edhe në sulm, duke i lejuar Paladins të kontrollojnë fushën e betejës dhe të shkaktojnë dëme shtesë.

Lufta e madhe me armë

Luftimi i Madh i Armëve është arritja më e mirë për Paladins që kërkojnë të maksimizojnë dëmin e tyre. Ai ofron një luhatje veprimi bonus në goditjen ose vrasjen kritike, si dhe aftësinë për të sakrifikuar saktësinë për dëme të shtuara. Kjo arritje bashkohet mirë me Divine Smite dhe bëmat e tjera si Sentinel dhe Polearm Master, duke e bërë atë një zgjedhje të fuqishme për Paladins që duan të jenë ekzekutuesit përfundimtarë.

Mjeshtri i Polearmit

Polearm Master konsiderohet arritja më e mirë për ndërtimet Paladin në BG3. Duke përdorur armë të ngjashme me shtizën, të tilla si Halberd, Glaive, Pike, Quarterstaff ose Spear, Paladins mund të bëjnë një sulm veprimi bonus me fundin e armës së tyre. Kjo arritje gjithashtu lejon Paladins të sulmojnë armiqtë që hyjnë në rrezen e tyre. Polearm Master është veçanërisht i dobishëm për Paladins Sword dhe Board dhe mund të sigurojë një goditje të konsiderueshme dëmtimi pa sakrifikuar saktësinë.

konkluzioni

Kur zgjidhni bëmat për Paladin tuaj në BG3, merrni parasysh stilin tuaj të lojës dhe rolin e dëshiruar në fushën e betejës. Pavarësisht nëse i jepni përparësi qëndrueshmërisë, rezultatit të dëmtimit ose kontrollit të fushëbetejës, ekzistojnë disa opsione të shkëlqyera të arritjeve në dispozicion. Duke zgjedhur bëmat e duhura, ju mund të përmirësoni aftësitë e Paladin-it tuaj dhe të siguroheni që ato të mbeten një forcë e jashtëzakonshme në çdo takim.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme