Lajme

February 15, 2024

Opinionet për përditësimin e sezonit të nëntë të Overwatch 2: Ndryshimet e shëndetit të dashamirësve të diskutueshëm të Mercy dhe Heroit

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Kanë kaluar vetëm pak ditë që nga përditësimi masiv i sezonit të nëntë të Overwatch 2, që ndryshon lojën, por opinionet rreth gjuajtësit me një ndjenjë të re po vazhdojnë të rrjedhin me shumicë.

Opinionet për përditësimin e sezonit të nëntë të Overwatch 2: Ndryshimet e shëndetit të dashamirësve të diskutueshëm të Mercy dhe Heroit

Marrja e fundit e nxehtë është nga një fans i heroit mbështetës Mercy (nga të cilët ka të panumërt), i cili ndihet sikur të apasionuarit pas predhave dhe shëndeti i përgjithshëm i heroit kanë bërë që stafi popullor dhe doktori me pistoletë të ndihen më pak se optimale.

Shumë përgjigje ishin të shpejta për të sugjeruar heronj të tjerë, gjë që është e vlefshme, duke pasur parasysh se ndërrimi i heroit është një mekanik kryesor i lojës në OW2 dhe ka qenë që nga lansimi i lojës origjinale gati një dekadë më parë.

Të tjerë mendojnë se, në botën e re të shëndetit më të lartë të OW2 me predha më të mëdha që fluturojnë më shpejt, Mercy është më e njëjtë me atë që ka qenë kur bëhet fjalë për stilin e lojës dhe posteri origjinal ndoshta nuk po e luan heroin siç duhet tani.

Mercy ka qenë gjithmonë një hero i diskutueshëm në Overwatch, me memet "Mercy main" që pushtuan komunitetin që nga fillimi. Duket se nuk do të ndryshojë shpejt pasi posteri origjinal u detyrua të shtohej në temë.

Siç është rasti me çdo hero, nëse aktualisht nuk ndihet mirë për të luajtur, opsioni për të kaluar te një tjetër në të njëjtin rol është gjithmonë aty. Por lojtarët mbështetës nuk janë të vetmit që ndihen fort për sezonin e nëntë pasi lojtarët e tankeve ndihen "të mjerë" ndërsa lojtarët e DPS-së e duan jetën.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme