Një vështrim më i afërt në bonuset e basteve në Esports

Lajme

2022-05-19

Industria e esports vazhdon të rritet nga forca në fuqi. Me të gjithë treguesit që tregojnë drejt një të ardhmeje pozitive, kjo industri ka tërhequr vëmendjen masive nga qarqe të ndryshme, ndër to kryesore industria e basteve online.

Një vështrim më i afërt në bonuset e basteve në Esports

Me kazinotë e reja që hyjnë në industrinë e lojërave në internet dhe ato ekzistuese të prirura për të çimentuar pozicionet e tyre, mund të jetë veçanërisht e vështirë për çdo lojtar që të zgjedhë një të preferuar të drejtpërdrejtë. Libërbërësit në internet që mbulojnë ngjarjet e esports janë gjithashtu të vetëdijshëm për konkurrencën atje.

Për të dalë nga turma, faqet e basteve esport ofroni një listë të gjatë promovimesh dhe stimujsh për të tërhequr lojtarë të rinj dhe për të mbajtur bazën e tyre të klientëve. Si rezultat, çdo lojtar i etur për të përfituar sa më shumë nga bonuset e basteve online esports duhet të fillojë duke kuptuar se çfarë e bën një bonus të mirë eSports.

Llojet e bonuseve të sportit

Per nje bonus bastesh esport për t'u kualifikuar si më i miri, duhet të shënojë kuti specifike. Si fillim, ky artikull eksploron disa bonuse tipike të disponueshme në faqet e basteve esport. Kjo perfshin:

Bonuset e mirëseardhjes

Të njohura edhe si bonuset e regjistrimit, bonuset e mirëseardhjes janë ndër bonuset më të njohura të ofruara nga faqet e basteve eSport. Këto stimuj u ofrohen ekskluzivisht lojtarëve të rinj në çdo vend, dhe pothuajse çdo bastvënës i ofron këto.

Bonuset e mirëseardhjes vijnë në forma dhe forma të ndryshme. Bonusi i përputhur i depozitës është padyshim një element kryesor në industrinë e eSports, i cili sheh lojtarin të marrë një përqindje ndeshjeje të depozitës së tij fillestare. Bonuse të tjera të njohura të mirëseardhjes që u ofrohen bastorëve eSports përfshijnë baste falas dhe rritje të fitimeve.

Baste Falas

Baste falas zakonisht ofrohen si pjesë e bonusit të mirëseardhjes. Megjithatë, pjesa më e madhe e prezantuesve që ofrojnë bast falas zakonisht e lidhin atë me tituj specifikë si League of Legends ose Dota 2. Kështu, bastet falas zakonisht janë specifike për lojën dhe bastet e vendosura jashtë lojës së kërkuar mund të mos kontribuojnë në kërkesën e basteve. Kjo ofertë është veçanërisht e popullarizuar në mesin e bastorëve të rinj eSports si bonusi i mirëseardhjes.

Bonusi i depozitës

Siç sugjeron emri, bonuset e depozitave aktivizohen vetëm kur një lojtar ngarkon disa fonde në llogaritë e tij të kazinosë. Shumica e faqeve të basteve esports ofrojnë bonuse depozitash si një bonus ndeshjeje. Kjo në thelb do të thotë që shuma e depozituar në llogarinë e lojtarit përputhet me një përqindje të caktuar deri në një vlerë të caktuar. Lojtarët e rinj mund t'i aktivizojnë këto bonuse pasi të regjistrohen, ndërsa ata ekzistues i përdorin ato si një bonus ringarkimi.

Bonus pa depozite

Edhe pse e rrallë, pa bonuse depozite jepni lojtarëve të esports një shans për të bastuar në ngjarjet e tyre të preferuara pa ndonjë rrezik monetar. Këto bonuse të basteve online në esport ofrohen pa asnjë detyrim për të financuar llogarinë. Ndryshe nga bonuset e depozitave, shuma e bonusit është zakonisht më e ulët.

Kthimet e parave të gatshme

Bonuset e kthimit të parave janë shumë të kërkuara në bastet e sporteve. Ky nuk është një bonus tipik i kazinosë. Rri pezull, kjo rrit kualifikimin e llogarisë së lojtarit për të qenë një bonus. Mundësia për të rikuperuar disa para ndërsa jeni në një seri humbjesh mund të lehtësojë ndjeshëm çdo lojtar. Vlen të përmendet se këto bonuse funksionojnë për kohë të caktuara në shumicën e kazinove, gjë që nënkupton se ato nuk janë një nga ato bonuset e përditshme të kazinosë.

Bonusi i akumuluesit

Bonuset e akumulatorit janë kryesisht ekskluzive për ngjarjet e eSports. Idealisht, ky bonus kërkon të inkurajojë lojtarët të vënë bast në ngjarje të shumta. Në shumicën e rasteve, nëse një lojtar ka fatin të bëjë një sërë parashikimesh të sakta, ata kualifikohen për një përqindje shtesë të fitimit të tyre.

Bonuset më të mira të Esports – Çfarë e bën një bonus të mirë Esports?

Me shumëllojshmërinë e bonuseve të disponueshme për bastorët e eSports, çdo lojtar mund të joshet të rrëmbejë çdo bonus që i del përpara. Sidoqoftë, këshillohet gjithmonë të zgjidhni bonuset më të mira të eSports dhe të shmangni humbjen e kohës në ato jo shumë të mira. Thënë kështu, këtu janë disa cilësi të përdorura gjatë vlerësimit të qëndrueshmërisë së çdo bonusi të basteve eSport.

Madhësia e bonusit

Bonuset më të mira të kazinosë në internet janë zakonisht ato që janë super të mëdha. Në mënyrë ideale, një bonus me një kufi të sipërm të lartë, të themi 3,000 dollarë, zakonisht perceptohet se ofron vlerën më të mirë. Çdo lojtar i kazinosë duhet t'i kushtojë gjithmonë vëmendje kufijve të bonusit, së bashku me mundësinë e marrjes së disa shtesave, siç janë bastet falas.

Kërkesat e bastit

Madhësia e bonusit nuk ka gjithmonë rëndësi. Përveç marrjes së një shume të bukur bonusi, lojtarët e eSports duhet gjithashtu të jenë të prirur të marrin në konsideratë kërkesat e basteve të bashkangjitura me bonusin. Kur krahasoni shuma të ngjashme bonusi, është gjithmonë e këshillueshme që të shkoni për ofertat e bonusit me kërkesa më të ulëta për rikthim. Për shembull, një kërkesë 10X është më e mirë se 20X në të njëjtën sasi.

Shkathtësi

A është bonusi i kufizuar në ngjarje specifike esports? A është e lehtë të konvertosh fondet në para të vërteta? Të tilla janë pyetjet që çdo pjatë duhet të bëjë kur eksploron opsione të ndryshme. Nëse një bonus duket shumë kufizues, sigurisht që nuk kualifikohet të jetë më i miri.

Në mënyrë ideale, e-sportet më të mira mund të ndryshojnë në varësi të preferencës së një lojtari. Sado që çdo bonus mund të tingëllojë fantastik, çdo lojtar i basteve duhet të jetë gjithmonë i gjallë për faktin se faqet e basteve eSports nuk janë në biznesin e dhënies së "parave pa pagesë". Pra, gjithmonë lexoni shtypjen e imët përpara se të bini për ndonjë marrëveshje.

Të rejat e fundit

Bazat e basteve Fortnite
2023-03-30

Bazat e basteve Fortnite

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Luaj tani
22BET
22BET:Deri në 600 dollarë
Loot.bet
Loot.bet:Merrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €

Mos i humb këto oferta me bonus

1xBet
1xBet
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin1xBet komento
22BET
22BET
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin22BET komento
Loot.bet
Loot.bet
100 € Bonus depozite
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Merr bonusinLoot.bet komento
Close