Lajme

February 12, 2024

Ngritja e Cypher: Shpalosja e një fuqie të paparë në VALORANT

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Një nga shokët e mi të skuadrës VALORANT kishte një plan ndërsa ngarkoheshim në pjelljen e sulmuesit të Breeze. Plani i tyre ishte i thjeshtë: nëse shihni Cypher, rrotullojeni. Dhe ata nuk ishin krejtësisht të gabuar.

Ngritja e Cypher: Shpalosja e një fuqie të paparë në VALORANT

Gjendja e mëparshme e Cypher

Përpara Patch 7.09, Cypher nuk ishte një zgjedhje popullore në VALORANT. Lojtarët do të preferonin të përballeshin me Cypher në vend të një Killjoy ose Chamber në ekipin armik. Instalimet e tij mund të thyheshin lehtësisht me një qen Skye ose klon Yoru. Për më tepër, përfundimi i tij ishte i pakuptimtë pasi zbuloi armiqtë vetëm një herë.

Buffs

Sidoqoftë, Patch 7.09 ndryshoi gjithçka. Cypher pranoi të apasionuarat e tij në arna të mëparshme, por kjo pjesë e veçantë i dha atij një personalitet të ri dhe fuqi të jashtëzakonshme. Ai u bë një zgjedhje thelbësore në shumicën e hartave në rotacionin aktual.

Ndryshimet në Traps

Arnimi e bëri më të vështirë për armiqtë zbulimin dhe shkatërrimin e kurtheve të Cypher. Skautët dhe klonet nuk mund të shkatërrojnë më kurthe, dhe kutitë e goditura të Skye's Trailblazer dhe Fade's Prowlers u ndryshuan për ta bërë edhe më të vështirë zbulimin e tyre. Për të thyer kurthet, tani duhet të përdorni mjete të dëmshme ose të qëlloni në burimin e tyre.

Kundërluajtje

E vetmja kundërvlerë e drejtë për Cypher tani është ZERO/pika e KAY/O, por edhe kjo mund të shmanget ose prishet. Thyerja e një kurthi pas ndezjes së tij është tepër e vështirë dhe shpesh rezulton me vdekje.

Agjenti më i fortë Buff

Kurthet e Cypher tani trullosin më shpejt dhe për një kohë më të gjatë, duke e bërë të rëndësishme që armiku të reagojë shpejt. Nëse kurthi nuk prishet ose nëse lojtari vdes pasi shtangohet, kurthi riarmatoset. Ky është padyshim agjenti më i fortë në VALORANT.

Pikat e Forta të Cypher

Me Cypher në ekipin tuaj, ju mund të mbyllni lehtësisht faqet në mbrojtje, të menaxhoni krahët pa u shqetësuar për distancën dhe t'i ofroni informacion të vlefshëm ekipit tuaj. Shkalla e zgjedhjes së tij u rrit pasi patch-i ra, duke e vendosur atë në mesin e pesë agjentëve më të mirë.

Roli i Cypher-it

Një Cypher i aftë mund të ndryshojë shanset e një ndeshjeje në dukje të pafitueshme në mbrojtje. Në sulm, ai mund të përgjojë dhe të ofrojë inteligjencë vendimtare në mënyra që asnjë rojtar tjetër nuk mundet. Megjithatë, jo të gjithë lojtarët e Cypher janë të aftë ose të adaptueshëm. Disa refuzojnë të kontrollojnë krahun ose të mësojnë nga gabimet e tyre.

konkluzioni

Ndërsa ka mënyra për të anashkaluar aftësitë e Cypher, një lojtar i mirë Cypher do të dijë saktësisht se ku janë armiqtë e tij dhe çfarë janë të aftë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme