Lajme

February 15, 2024

Ngjarja Monopoly GO Golden Blitz: Fito grupe ngjitësesh dhe plotëso albume

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Ngjarjet Golden Blitz Monopoly GO janë mundësia e përsosur për të fituar grupe të reja ngjitësesh dhe për të plotësuar albume. Ngjarja tjetër Golden Blitz në Monopoly GO do të zhvillohet nga 15 shkurt në orën 22:00 CT deri në 16 shkurt në orën 4 të mëngjesit CT.

Ngjarja Monopoly GO Golden Blitz: Fito grupe ngjitësesh dhe plotëso albume

Cfare te presesh

Kjo ngjarje Golden Blitz do të shfaqë ngjitëse Making a Splash dhe Pooch Perfect. Ishte gjithashtu ngjarja e parë e albumit të Monopoly Origins, Golden Blitz.

Orari i Monopoly GO Golden Blitz

Në Monopoly GO!, Ngjarjet e Golden Blitz nuk kanë një orar të caktuar. Ato bëhen më të zakonshme me afrimin e datës së përfundimit të albumit, duke u dhënë lojtarëve një shans më të mirë për të përfunduar koleksionin e tyre. Rekomandohet që të mbahen të aktivizuara njoftimet për Monopoly GO! në pajisjen tuaj për të marrë përditësime kur Golden Blitz është drejtpërdrejt.

Ngjarja e ardhshme Golden Blitz

Ngjarja tjetër Golden Blitz në Monopoly GO pritet të jetë diku në shkurt. Data e saktë e fillimit nuk dihet ende, por është e rëndësishme të qëndroni të përditësuar duke shënuar këtë artikull.

Çfarë është Golden Blitz në Monopoly GO!?

Golden Blitz është një ngjarje e përkohshme në Monopoly GO që lejon lojtarët të shkëmbejnë një palë ngjitëse ari. Këto ngjitëse janë të paracaktuara nga zhvilluesit e lojës për çdo ngjarje. Ngjarja zakonisht zgjat deri në 24 orë ose pak më shumë. Lojtarët kanë fleksibilitetin për të shkëmbyer këto ngjitëse ari me çdo ngjitës tjetër në lojë.

Si të merrni ngjitëse ari

Ngjitëset e artë mund të merren rastësisht nga çdo paketë ngjitëse në Monopoly GO!. Shanset për të marrë një ngjitëse ari rriten me vlerësimin e yjeve të paketës. Vazhdoni të hapni paketat dhe të merrni pjesë në turne dhe ngjarje kryesore për të rritur shanset tuaja për të marrë një ngjitëse ari.

Tregtimi gjatë Blitzit të Artë

Rekomandohet të tregtoni ngjitësit tuaj rezervë të artë gjatë ngjarjeve të Golden Blitz. Këto ngjitëse janë shumë të kërkuara dhe ngjarja nuk ndodh shpesh. Përfitoni nga mundësia për të tregtuar për ngjitësit që ju nevojiten, pasi nuk ka asnjë garanci se ato do të shfaqen në ngjarjet e ardhshme.

Ngjarjet e mëparshme Golden Blitz

Që nga publikimi i albumit të parë 2024, Monopoly Origins, nuk ka pasur asnjë ngjarje tjetër Golden Blitz në Monopoly GO. Qëndroni të sintonizuar për përditësime mbi ngjarjet e ardhshme.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme