Lajme

February 16, 2024

Nerfet e ardhshme të Twisted Fate dhe ndryshime të tjera në League of Legends Patch 14.4

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Zhvilluesit e Riot Games kanë njoftuar ndryshime shtesë që do të zbatohen në Patch 14.4, duke synuar në mënyrë specifike kampionin Twisted Fate.

Nerfet e ardhshme të Twisted Fate dhe ndryshime të tjera në League of Legends Patch 14.4

Nerfet e fatit të përdredhur

Twisted Fate, një magjistar i njohur në League of Legends, është vendosur të marrë nerva të rëndësishëm. Ndryshimet, të postuara nga Spideraxe më 15 shkurt, përfshijnë një ulje të rritjes së shpejtësisë së sulmit nga tre përqind në 2.5 përqind. Raporti AP në kartën blu të Twisted Fate do të ulet gjithashtu nga 115 përqind në 100 përqind. Për më tepër, raporti AP në aftësinë e tij E do të reduktohet nga 50 përqind në 40 përqind.

Arsyeja për Nerfs

Nerfet e ardhshme të Twisted Fate nuk janë befasi për lojtarët e rregullt të Ligës. Në korsinë e mesme, Twisted Fate aktualisht krenohet me një normë fitimi prej 51.91 përqind në renditjen Emerald+, sipas U.GG. Megjithatë, ai nuk është kampioni me performancën më të mirë në këtë rol. Çuditërisht, Twisted Fate po dominon në korsinë e sipërme dhe AD mban role, duke e bërë atë padyshim zgjedhjen më të fortë në patch-in aktual.

Ndryshime të tjera në Patch 14.4

Patch 14.4 do të sjellë një sërë ndryshimesh në League of Legends. Përveç nerfs Twisted Fate, kampionë të tjerë si Lulu, Aurelion Sol, Renekton dhe Volibear do të marrin edhe të dashuruar dhe nervozë. Artikuj dhe sisteme të ndryshme, veçanërisht artikujt e mbështetjes, do t'i nënshtrohen gjithashtu ndryshimeve të vogla.

Ndikimi në radhën e vetme

Ndryshimet e ardhshme në Patch 14.4 pritet të kenë një ndikim të rëndësishëm në radhën solo. Lojtarët do të kenë mundësinë t'i përjetojnë këto ndryshime kur përditësimi të dalë të enjten, më 22 shkurt.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme