Lajme

February 14, 2024

Ndryshimet e ardhshme në Smolder në Patch 14.4: Bilanci dhe kënaqësia presin

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Smolder, kampioni i prezantuar në Patch 14.2, ka fituar popullaritet të jashtëzakonshëm. Megjithatë, shkalla e fitimit të tij aktualisht është e pakënaqshme. Si përgjigje, Riot Games po zbaton disa ndryshime të cilësisë së jetës në Smolder në Patch 14.4.

Ndryshimet e ardhshme në Smolder në Patch 14.4: Bilanci dhe kënaqësia presin

Patch 14.4 Pamje paraprake

Më 14 shkurt, Matt "Phroxzon" Leung-Harrison, projektuesi kryesor i lojës për League of Legends, dha një pamje paraprake të ndryshimeve të ardhshme në Smolder. Patch do të përfshijë nerfs për aftësinë W të Smolder në lojën e hershme dhe ndryshime në aftësinë e tij Q. Për më tepër, Smolder's ultimate do të marrë një buf, duke rezultuar në një arnim të përgjithshëm të balancuar për kampionin.

Ndryshime në aftësitë e Smolder

Frymëmarrje Super Scorcher (Q)

Aftësia Q e Smolder, e cila është burimi kryesor i dëmtimit të tij gjatë gjithë lojës, do të pësojë modifikime. Në 125 rafte, aftësia do të dërgojë më pak topa zjarri, por ato do të shkaktojnë më shumë dëme. Për më tepër, nëse objektivi vdes ndërsa raketa është ende në fluturim, Smolder do të marrë një pirg.

Achooo! (W)

Aftësia W, Achooo!, do të pësojë ndryshimet më domethënëse. Ftohja e tij do të jetë më e gjatë në nivelet e hershme, por më e shkurtër në nivelin maksimal. Në mënyrë të ngjashme, dëmtimi i tij do të reduktohet në ndeshjen e hershme, por do të rritet në ndeshjen e vonë.

Aftësia përfundimtare

Aftësia përfundimtare e Smolder-it tani do të hidhet edhe nëse kampioni vdes gjatë kohës së castit. Ky ndryshim ofron një interes të rëndësishëm, veçanërisht në skenarët që përfshijnë magjistarët dhe vrasësit.

Norma aktuale e fitimit

Deri tani, Smolder nuk po performon mirë si një AD Carry, me një normë fitimi nën 50 përqind në rangje të ndryshme, sipas U.GG. Sidoqoftë, ndërtimi i AP Spear of Shojin ka arritur norma fitimi mbi 60 përqind. Riot Games po monitoron nga afër performancën e Smolder dhe mund të bëjë rregullime të mëtejshme.

konkluzioni

Patch 14.4 për League of Legends është planifikuar të dalë të enjten, më 22 shkurt. Me ndryshimet e ardhshme në aftësitë e Smolder, lojtarët mund të presin një përvojë më të ekuilibruar dhe më të këndshme të lojës.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme