Lajme

November 8, 2023

Ndryshimet e ardhshme në LoL Patch 13.23: Meta Rregullime dhe më shumë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Tani që Patch 13.22 është zyrtarisht në serverët e drejtpërdrejtë, le të hedhim një vështrim në Patch 13.23 të ardhshëm që vjen në LoL.

Ndryshimet e ardhshme në LoL Patch 13.23: Meta Rregullime dhe më shumë

Çfarë ndryshimesh vijnë?

Patch 13.22 prezantoi nerfs në zgjedhje të fuqishme në meta dhe rregullime për kampionët si Seraphine dhe Janna për të përmirësuar rolin e tyre si mbështetës. Magjistarët e korsisë së mesme morën gjithashtu adhurues të shpejtësisë së sulmit për t'i bërë sulmet e tyre automatike më të buta dhe më të qëndrueshme.

Një rregullim i vizionit do të ndikojë në Elos të lartë në shkallët e renditjes, duke reduktuar rrezen e zbulimit dhe kohëzgjatjen e sulmeve për të parandaluar zbulimin e shokëve të skuadrës gjatë pastrimit të reparteve.

Me përfundimin e sezonit 13, përgatitjet për para-sezonin e ri në janar me Patch 14.1 janë duke u zhvilluar. Para kësaj, Patch 13.23 do të rikthejë LoL Arena dhe do të prezantojë disa rregullime të tjera meta.

Data e publikimit

Patch 13.23 është planifikuar të dalë të martën, më 21 nëntor. Kjo do të pasohet nga një patch tjetër para përfundimit të sezonit 13.

Ndikimi në meta

Ndryshimet specifike në patch-in e ardhshëm nuk janë zbuluar ende. Megjithatë, pritet që Riot të përqendrohet në zvogëlimin e zgjedhjeve me performancë të tepërt nga Patch 13.22 dhe në zbutjen e zgjedhjeve të dobëta.

Senna tashmë ka marrë një nervozë në patch-in aktual dhe kampionët si Nilah dhe Jarvan IV gjithashtu mund të synohen për rregullime.

Ndryshimet tentative

Nuk ka asnjë ndryshim të rrjedhur për Patch 13.23 për momentin. Qëndroni të sintonizuar për përditësimet në ditët në vijim!

Lëkurat e ardhshme

  • Bee'Koz – 1350RP
  • Beezcrank - 1350RP
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Duke kujtuar Chris "Zuna" Buechter: Një udhërrëfyes në Esports
2024-05-23

Duke kujtuar Chris "Zuna" Buechter: Një udhërrëfyes në Esports

Lajme