Lajme

September 1, 2022

N1 Bastet dhe Partnerët ofrojnë Promo Unik

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Grupi i Partnerëve N1, kompania mëmë e N1 Bet, shpalli fituesin e fushatës së saj të re promovuese të quajtur 'Mystery Drops'. Duke ofruar mundësinë për të fituar një tenxhere fitimprurëse, promoja u ofron lojtarëve argëtim të dyfishtë ndërsa luajnë Slot Hunter. 

N1 Bastet dhe Partnerët ofrojnë Promo Unik

Gjatë lojës, lojtarët hyjnë në të njëjtën kohë në shortet e çmimeve. Me promovime unike, të një lloji, kompania vazhdon të përmirësojë veçoritë e basteve esport. Si një pionier i industrisë, ajo po përshtat në mënyrë krijuese promovimet për t'u lidhur me kulturat në mbarë botën. Si një libër sportiv më i ri, N1 Bet po ofron promovime të ngjashme për të tërhequr klientët.

Duke ofruar tre nivele për lojtarët, duke përfshirë Major, Grand dhe Mega, çmimet progresive u japin para të vërteta fituesve. Lojtarët mund të fitojnë deri në 500,000 euro gjatë periudhës kohore promocionale. N1 Partners filloi promovimet përmes operacioneve të kazinosë në internet. Deri më sot, fituesit kanë marrë më shumë se 2500 çmime të ndryshme në faqet e basteve online esports në portofolin e kompanisë, si Fight Club dhe N1 Bet. Promovimet vazhdojnë të evoluojnë ndërsa kompania ofron stimuj në faqet e basteve esport dhe faqe të tjera, si Slot Hunter.

Slot Hunter

Slot Hunter Casino ofron emocione emocionuese për bastorët fillestarë dhe me përvojë. Nga banditë të maskuar te lojëra elektronike me tematikë, kompania ofron lloje të ndryshme lojërash për të luajtur. Bonuset dhe promovimet tërheqin lojtarët të marrin pjesë në koleksionin e gjerë të aktiviteteve të lojërave të kazinosë në faqet më të mira të basteve esports. Duke ofruar një bonus mirëseardhjeje dhe shpërblime besnikërie, Slot Hunter shfrytëzon fuqinë e lojërave të kazinosë për t'i mbajtur lojtarët të interesuar. Temat e filmave aksion dhe mbështjelljet klasike të frutave tërheqin lojtarë me prejardhje të ndryshme.

Rreth N1 Partners Group

N1 Partners Group është ofrues i lojërave që ofron një sërë uebsajtesh dhe produktesh të basteve në internet me cilësi të lartë. Markat në portofolin e kompanisë përfshijnë kazino të respektuara si Fight Club, N1 Bet dhe Joo Casino.

Kur u pyet, fituesi i promovimit pranoi me entuziazëm se ishte i befasuar nga fitorja. Ai planifikon të blejë pajisje për biçikleta për ta çuar djalin e tij në një turne me biçikletë.

N1 Partners Group i ofroi shpejt lojtarit fitues një urim të sinqertë. Yaroslav Laptev është shefi i produktit dhe planifikon të shpërndajë çmime shtesë për të shpërblyer klientët që luajnë.

Psikologjia pas promovimeve të kazinosë

Ndërsa lojërat e fatit në internet po bëhen gjithnjë e më popullore, ekspertët po vlerësojnë se si reklamimi ndikon te lojtarët. Promovimet dhe stimujt mund të rrisin dëshirën për të vënë bast në lojërat e fatit dhe të çojnë në probleme të lojërave të fatit. Grupet lobuese pretendojnë se reklamimi ka një rol në evolucionin e mënyrës se si njerëzit e shohin lojën e fatit në të gjithë globin. 

Reklamat e hijshme që shfaqin njerëz të bukur që fitojnë miliona magjepsin kumarin për të shitur bileta lotarie dhe lojëra kazino. Sipas këtyre grupeve, reklamat dhe promovimet e përsëritura kanë nxitur pranimin e gjerë të lojërave, të cilat njerëzit dikur i shihnin si skema të shpejta të pasurimit. Kundërshtarët e promovimeve të kazinove vlerësojnë vlerat tradicionale, si edukimi, përgjegjësia, puna e palodhur dhe këmbëngulja.

Drejtuesit e industrisë së lojërave mbrojnë marketingun promocional duke treguar se reklamat nuk e theksojnë kurrë negativitetin dhe se biznesi i kazinove është argëtim dhe fantazi. Duke ofruar një shpërblim të matshëm dhe real, N1 Bet dhe kazinotë e tjera të N1 Partners Group tregojnë një angazhim të arsyeshëm ndaj reklamave të përgjegjshme.

Promovimet me përgjegjësi shoqërore pasqyrojnë një model të mbrojtjes së klientëve dhe respektimit të kodeve të praktikës. Ndërsa reklamat e kazinove kanë kërkuar prej kohësh të normalizojnë lojërat e fatit, reklamat dhe promovimet shpesh shkaktojnë sjellje të varësisë. Markat me reputacion rishikojnë politikat e reklamimit për të siguruar zbatimin e praktikave më të mira.

Reklamim i pergjegjshem

Loto-Quebec ofron një shembull të praktikave të mira të reklamimit. Pas kryerjes së një rishikimi të reklamave të kompanisë, ajo integroi politika jetike të marketingut dhe reklamimit. Këtu janë disa nga praktikat e kompanisë:

  • Sipas politikës së marketingut, kompania ndalon të gjitha reklamat tepër agresive, refuzon promovimet që tërheqin kumarxhinjtë e mitur dhe përmbahet nga përdorimi i përfaqësuesve që janë të njohur me të rinjtë. Përveç kësaj, kompania refuzon të reklamojë në programe, të cilat synojnë kryesisht të miturit.
  • Kompania thekson shanset për të siguruar që lojtarët janë të vetëdijshëm për shanset për të fituar. Loto-Quebec trajtoi në mënyrë specifike këtë pikë, e cila grupet kërkojnë të promovojnë reklama më të përgjegjshme në lidhje me lojërat e fatit.
  • Duke paraqitur reklama televizive që i kushtojnë kohë transmetimit paralajmërimit të lojtarëve për rreziqet e lojërave të fatit dhe promovimit të linjave të ndihmës, kompania promovon lojërat e përgjegjshme të fatit.
  • Politika e kompanisë gjithashtu ndalon shënjestrimin e grupeve specifike gjatë promovimit të një produkti. Për shembull, kompania pezulloi një produkt të llotarisë së menjëhershme, gjë që anëtarëve të komunitetit kinez nuk u pëlqeu. Anëtarët e komunitetit nuk donin të shihnin referencë për zakonet tradicionale në promovimin e një loje. Duke respektuar komunitetin, drejtuesit e tërhoqën reklamën.

Promovimi unik i N1

N1 Partners Group integron një grumbullues shumëfunksional për të lehtësuar projektet promovuese, i cili i mundëson kompanisë të zhvillojë fushata unike për vizatimet e çmimeve. Përdoruesit mund të marrin pjesë duke luajtur lojëra kazinoje në internet, ndërkohë që hyjnë njëkohësisht në vizatime për çmime. Nëse një lojtar fiton një nga tre nivelet në fushatë, duke përfshirë majorin, grandin ose mega-n, ai largohet me një jackpot fitimprurës. 

Duke ofruar çmime progresive, nxitja promovuese po tërheq pjesëmarrje të konsiderueshme nga lojtarët e rinj dhe besnikë të kazinosë. Duke zbatuar promovime të përgjegjshme, kazinotë mund të ndihmojnë në krijimin e përvojave argëtuese duke ruajtur politika të përgjegjshme reklamimi.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme