Lajme

February 14, 2024

MW3 Lidhja vdekjeprurëse e nënfuçisë vret sfidën: Këshilla dhe çështje

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Një sfidë e re në sezonin e dytë të Modern Warfare 3 kërkon që lojtarët të bëhen krijues në Gunsmith. Sfida, e cila është pjesë e javës së dytë të sezonit të dytë, kërkon 20 vrasje të operatorëve me një "ngjitje vdekjeprurëse nën fuçi". Megjithatë, duket se ka një problem me sfidën që nuk gjurmohet siç duhet për momentin.

MW3 Lidhja vdekjeprurëse e nënfuçisë vret sfidën: Këshilla dhe çështje

Çfarë është një shtojcë vdekjeprurëse e nënfuçisë në MW3?

Në MW3, një shtojcë vdekjeprurëse nën tytë i referohet çdo bashkëngjitjeje arme në Gunsmith që është e pajisur në folenë e Underbarrel dhe është e aftë të marrë vrasje. Kjo përfshin bashkëngjitje të tilla si armë gjahu nën tytë, flakëhedhës nën tytë dhe madje edhe sharrë elektrike me zinxhir JAK Limb Ripper. Është e rëndësishme të theksohet se lidhjet e tjera nën tytë si kapjet nuk do të llogariten në sfidë.

MW3 Lidhja vdekjeprurëse e nënfuçisë vret sfidën që nuk gjurmohet

Aktualisht, ka një problem me gjurmimin e sfidës javore në multiplayer MW3. Shumë lojtarë kanë raportuar në mediat sociale se sfida për të zhbllokuar JAK Limb Ripper nuk është duke numëruar vrasjet e përdorura me një shtojcë vdekjeprurëse nën tytë. Sledgehammer Games ende nuk e ka pranuar problemin, por duket se po prek shumë lojtarë.

Si të merrni vdekjet e bashkëngjitjes vdekjeprurëse nën tytë në MW3

Pasi të zgjidhet problemi, ka disa bashkëngjitje që duhet të llogariten në vrasjet vdekjeprurëse të bashkëngjitjes nën tytë në MW3. Këto përfshijnë Corvus Masterkey, KL40-M2, Burrow 500 Drill Charge dhe flakëhedhësin JAK Purifier. Këto bashkëngjitje mund të gjenden në shumicën e pushkëve të sulmit. Është e rëndësishme të theksohet se këto vrasje duhet të bëhen me një Armë të Rekomanduar në Gunsmith dhe në multiplayer kundër lojtarëve të tjerë (operatorëve), jo robotëve.

Nëse sfida kërkon marrjen e vrasjeve me vetë shtojcën, rekomandohet të përdorni nën tytën flakëhedhëse Corvus Masterkey ose JAK Purifier në modalitetet Hardcore për vrasje më të lehta.

konkluzioni

Ndërsa sfida për të marrë vdekje vdekjeprurëse të lidhjes nën tytë në MW3 mund të ketë aktualisht probleme gjurmimi, pasi të zgjidhet problemi, lojtarët mund të përdorin bashkëngjitje të ndryshme për të përfunduar sfidën. Qëndroni të sintonizuar për më shumë informacion sapo zhvilluesit të pranojnë problemin.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme