Lajme

February 15, 2024

Mposhtja e Silver Bokoblins: Përmirëso lojën tënde në Tears of the Kingdom

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Ne loje The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (TOTK), lojtarët do të ndeshen me një sërë armiqsh, duke përfshirë Bokoblinët e zakonshëm. Megjithatë, ekziston një variant më i rrallë dhe më i rrezikshëm i njohur si Bokoblini i Argjendtë.

Mposhtja e Silver Bokoblins: Përmirëso lojën tënde në Tears of the Kingdom

Çfarë janë Silver Bokoblins në Tears of the Kingdom?

Bokoblinat e argjendta janë me ngjyrë të bardhë me shenja vjollce në të gjithë trupin e tyre. Ata kanë një bri dallues të gjatë si antena në majë të kokave të tyre, të ngjashme me një peshk peshku. Këta armiq janë dukshëm më të fuqishëm se Bokoblini mesatar dhe mund t'i shkaktojnë shumë dëme lojtarit.

Për të mposhtur Silver Bokoblins, rekomandohet të përdorni shigjeta të shkrira nga një distancë. Për më tepër, lojtarët duhet të përpiqen të kundërshtojnë dhe të përdorin aftësinë e tyre Flurry Rush kur u afrohen më shumë këtyre armiqve të frikshëm.

Ku të gjeni Silver Bokoblins në Tears of the Kingdom

Silver Bokoblins mund të gjenden pothuajse në çdo kamp përbindësh brenda botës së lojës së Hyrule. Ndërsa lojtarët përparojnë dhe bëhen më të fortë, do të shfaqen më shumë Bokoblinë të Argjendtë.

Një vend specifik ku lojtarët mund të gjejnë vazhdimisht Silver Bokoblins është një kampim i Bokoblinit pranë Kullës Hyrule Field Skyview. Këto kampe shpesh kanë një Bokoblin të ngjashëm me shefin, i cili zakonisht është një Bokoblin i Argjendtë.

Një zonë tjetër ku mund të gjenden Silver Bokoblins është The Depths. Për më tepër, lojtarët mund t'i takojnë ata në shkretëtirën Gerudo në një kamp të vogël.

Kur të mposhten, Silver Bokoblins do të lëshojë pjesë të ndryshme përbindësh, duke përfshirë një Bri të Argjendtë Bokoblin. Ky bori ka Fuqi Sulmuese Fuse 31 dhe mund të përdoret për të rritur fuqinë sulmuese të shigjetave ose armëve përleshjeje. Mund të gatuhet edhe me një krijesë për të krijuar një eliksir të fuqishëm.

Lojtarët duhet të jenë të kujdesshëm kur i afrohen vendndodhjeve të Silver Bokoblin, pasi këta armiq janë shumë më të fortë se homologët e tyre të rregullt. Është e këshillueshme që të rritet niveli i shëndetit për të përballuar sulmet e tyre të fuqishme.

Mbani mend, në Legjenda e Zelda: Lotët e Mbretërisë, mposhtja e Silver Bokoblins dhe mbledhja e pikave të tyre të vlefshme mund të përmirësojë shumë përvojën tuaj të lojës.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme