Lajme

February 12, 2024

Merrni Runën Ndërhyni: Përmirësoni aftësitë tuaja të Tankimit në Sezonin e Zbulimit klasik të WoW

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Në fazën e dytë të sezonit të zbulimit të WoW Classic, runa Intervene për Warriors është një mjet i vlefshëm për tanket. Kjo rune i lejon Luftëtarët të sulmojnë drejt një aleati dhe të përgjojnë sulmet e përleshjes ose të rangut. Për më tepër, ai zvogëlon kërcënimin e krijuar nga aleati i synuar, duke e bërë Warrior një tank edhe më të besueshëm.

Merrni Runën Ndërhyni: Përmirësoni aftësitë tuaja të Tankimit në Sezonin e Zbulimit klasik të WoW

Vendndodhja e Runës Interven

Për të marrë runën Intervene në fazën e dytë të WoW SoD, drejtohuni te Thousand Needles. Në koordinata [68, 90], pranë zonës së gërmimit Rustmaul të infektuar nga Silithid në cepin jugperëndimor të Shimmering Flats, do të gjeni tre bedelë të synuar. Çdo bedel ka një statujë pas saj, duke mbajtur një armë specifike.

Marrja e Runës së Ndërhyrjes

Për të marrë runën Intervene, ndiqni këto hapa:

  1. Sulmoni bedelin e objektivit në të majtë me një magji Ekzekutoni ndërsa mbani një armë me dy duar.
  2. Synoni bedelin në mes, pajisni dy armë me një dorë dhe hidhni Taunt.
  3. Më në fund, synoni bedelin në të djathtë, pajisni një shpatë dhe mburojë dhe hidhni Shield Bash.

Duke i hedhur këto tre magji me armët e nevojshme në bedelet e duhura në rendin e duhur, pranë do të shfaqet një gjoks. Plaçkitni gjoksin për të marrë runën Intervene.

konkluzioni

Rune Intervene është një domosdoshmëri për Warriors që kërkojnë të shkëlqejnë si tanke në fazën e dytë të sezonit WoW Classic të Discovery. Ndiqni hapat e përshkruar më sipër për të marrë këtë rune të vlefshme dhe për të përmirësuar aftësitë tuaja të tankeve.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme