Lajme

February 15, 2024

Merrni Runën e Fuqishme të Raketave Barrage në WoW Classic Season of Discovery

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Missile Barrage është një Rune e re e Rripit për Magjistarët e prezantuar në fazën e dytë të sezonit klasik të World of Warcraft të Discovery. Ky shpërthim i fuqishëm misterioz është i disponueshëm vetëm pasi të përballeni me Dark Riders të shpërndarë në të gjithë Azeroth.

Merrni Runën e Fuqishme të Raketave Barrage në WoW Classic Season of Discovery

Si të merrni Runën e breshërisë së raketave

Për të marrë Missile Barrage Rune në World of Warcraft Classic Season of Discovery, ju duhet të flisni me agjentin Dalaran në Deadwing Pass. Ky NPC do t'ju japë Ariden's Sigil, një artikull që ju lejon të zbuloni Dark Riders aty pranë. Ju duhet të mblidhni të shtatë reliktet e Dalaran, të cilat bien nga Dark Riders, përpara se të ktheheni te Agjenti Dalaran. Pasi të keni mbledhur të gjitha reliket, do të shpërbleheni me Runën e breshërisë së raketave.

Këshilla për marrjen e Runës

Rekomandohet të formohet një grup për të përfunduar detyrën e mbledhjes së Relikteve Dalaran. Kjo do ta bëjë procesin më të lehtë dhe më të shpejtë. Në fazën e dytë të WoW Classic Season of Discovery, gjetja e një grupi nuk duhet të jetë e vështirë për shkak të kërkesës së lartë për Dalaran Relics.

Kuptimi i Runës së breshërisë së raketave

Runa e breshërisë së raketave përmirëson magjinë tuaj "Shpërthimi i fshehtë" duke i dhënë një shans 40 përqind për të reduktuar kohëzgjatjen e kanalizuar të magjisë suaj të ardhshme të raketës misterioze me 50 përqind. Për më tepër, magjitë tuaja Fireball dhe Frostbolt kanë një shans 20 përqind për të shkaktuar këtë efekt. Rune gjithashtu zvogëlon koston e mana të magjisë suaj të raketave misterioze me 100 për qind dhe e lejon atë të shkrepë çdo 0,5 sekonda. Pavarësisht nga koha e reduktuar e kanalit, magjia sjell akoma më shumë dëme, duke e bërë atë një mjet të paçmuar për magjistarët e fshehtë.

konkluzioni

Missile Barrage Rune është një shtesë e fuqishme për arsenalin e një magjistari në sezonin klasik të zbulimit të World of Warcraft. Duke ndjekur hapat për të marrë Rune dhe duke kuptuar efektet e tij, Mages mund të përmirësojnë shumë aftësitë e tyre për trajtimin e dëmeve. Mblidhni grupin tuaj, mblidhni reliket e Dalaranit dhe lëshoni fuqinë e Runës së Raketave Barrage!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme