Lajme

February 14, 2024

Merrni Mechanostriderin e Rare Fluorescent Green në WoW Classic

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Në botën e WoW Classic, montimet e rralla janë shumë të kërkuara dhe konsiderohen si një simbol statusi. Kohët e fundit, mbledhësit e montimeve morën një lajm emocionues me konfirmimin se montimi më i rrallë në historinë e WoW tani mund të merret nga bosi i fundit i bastisjes Gnomeregan.

Merrni Mechanostriderin e Rare Fluorescent Green në WoW Classic

Mechanostrider fluoreshente jeshile

Mechanostrider fluoreshente jeshile është një montim unik që dallon nga pjesa tjetër. Paleta e saj e gjallë e ngjyrave jeshile e veçon atë nga montimet e tjera Gnome. Ky montim fillimisht ishte në pronësi të një lojtari të Gnome të quajtur Narshe, i cili gabimisht e fshiu atë menjëherë pas lansimit të The Burning Crusade. Blizzard, pasi kuptoi gabimin, i dha Narshe një montim të paparë kurrë si zëvendësim.

Udhëtimi i Mekanostriderit të Gjelbër fluoreshente

Për tetë vjet, Narshe ishte pronarja e vetme e Mechanostrider Green Fluorescent. Megjithatë, në vitin 2015, ata dyshohet se u ndaluan për përpjekje për të shitur llogarinë e tyre. Si rezultat, montimi mbeti i papërdorur dhe i fshehur në skedarët e lojës.

Kthimi i malit

Me Sezonin e Zbulimeve, Mechanostrider Jeshile Fluoreshente është rikthyer. Tani mund të merret duke mposhtur shefin e fundit të bastisjes Gnomeregan, Mekgineer Thermaplugg. Mount ka një shans katër për qind të bjerë, duke e bërë atë një artikull të rrallë dhe të lakmuar.

Polemika e Shtëpisë së Ankandit

Fillimisht, montimi ra si një artikull i lidhur me pajisje, duke i shtyrë lojtarët ta shesin atë në shtëpinë e ankandeve për çmime të larta. Sidoqoftë, Blizzard e korrigjoi shpejt këtë duke e bërë montimin të lidhet me marrje, duke siguruar që vetëm ata pak me fat që e marrin atë mund ta mbajnë atë.

konkluzioni

Tani, kushdo që hyn në Gnomeregan ka mundësinë të marrë Mechanostrider Green Fluorescent dhe të zotërojë një pjesë të historisë së WoW. Ky montim i rrallë është një dëshmi e përkushtimit dhe këmbënguljes së koleksionistëve të montimit në WoW Classic.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme