Lajme

February 15, 2024

Merrni gjoksin e fuqishëm Blazewind në sezonin klasik të zbulimit të WoW

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Blazewind Breastplate është një artikull shumë i kërkuar në fazën e dytë të WoW Classic Season of Discovery. Është një forca të blinduara të gjoksit prej lëkure që ofron një modifikues të shkathtësisë +23, duke e bërë atë një nga pajisjet më të forta për klasat DPS që përdorin Agility dhe veshin lëkurë si Hunters, Rogues dhe Feral Druids.

Merrni gjoksin e fuqishëm Blazewind në sezonin klasik të zbulimit të WoW

Për të marrë Blazewind Breastplate në WoW Classic, lojtarët duhet të përfundojnë kërkimin Dridhjet e Tokës (të njohura edhe si Aleancat e Thyera për lojtarët e Hordhisë). Ky kërkim kërkon që lojtarët të mposhtin disa armiq të fuqishëm në Badlands, duke përfshirë një bos ogre, whelps dhe dy dragonj të zinj të nivelit 50. Është një kërkim sfidues, por me një grup lojtarësh të fortë dhe të përgatitur mirë, mund të kompletohet me koordinim.

Pas përfundimit të linjës kërkimore Dridhjet e Tokës/Aleancat e Thyera, lojtarët mund të zgjedhin një shpërblim. Blazewind Breastplate është një nga opsionet, së bashku me Prismscale Hauberk (blindat e postës) ​​dhe Warforged Chestplate (blindat e pllakave). Prismscale Hauberk ofron një modifikues +23 Spirit, ndërsa Warforged Chestplate ofron një nxitje +24 për forcën.

Në shumicën e skenarëve, ne rekomandojmë zgjedhjen e gjirit Blazewind. Armatura Mail/Spirit është shumë e përshtatshme për shumicën e klasave, përveç Shamanëve të Restaurimit. Warforged Chestplate është më i përshtatshmi për lojtarët e Warrior dhe Paladin që kanë nevojë për më shumë forcë. Ekziston edhe një opsion i katërt, Medallion Mindburst, por ne ju këshillojmë të mos e zgjidhni atë pasi ka gjerdan më të mirë në dispozicion kudo në botë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme