Lajme

February 13, 2024

Mbarështimi i Astegon: Këshilla dhe Kombinime për Palët e Rrallë Palworld

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Astegon është një nga shokët më të rrallë të lojës së vonë në të gjithë Palworld. Mbarështimi i një Astegon mund të jetë sfidues, por me njohuritë e duhura, ju mund ta keni një të tillë në bazën tuaj shumë më herët sesa të kapni një në natyrë.

Mbarështimi i Astegon: Këshilla dhe Kombinime për Palët e Rrallë Palworld

Kuptimi i mbarështimit të Palworld

Mbarështimi në Palworld mund të jetë i ndërlikuar. Kur të dy prindërit janë e njëjta specie e Palit, ju do të merrni një të tretën e asaj specie. Megjithatë, rritja e miqve të dy llojeve të ndryshme rezulton në një pasardhës të rastësishëm, por të fiksuar.

Mbarështimi i një Astegon

Për të rritur një Astegon, nuk keni nevojë të keni një Astegon në Palbox-in tuaj. Gjëja kryesore është të njohësh kombinimin e duhur. Kombinimi më i mirë i mbarështimit për Astegon është Cryolinx dhe Helzephyr, të cilat mund të fitohen mjaft në mes të lojës.

  • Helzephyr: Ky element i errët Pal mund të gjendet pranë pikës së teleportimit të Pyllit Cinnamoth. Sillni Pals të tipit Dragon dhe sferat Mega dhe Giga për ta kapur me sukses.
  • Cryolinx: Kërkoni për Cryolinx në malet Astrale në nivelet 29-32. Përgatituni me forca të blinduara me rezistencë të ftohtë dhe Pals të tipit zjarri për ta kapur atë.

Këtu është një shembull i rrugës së mbarështimit:

Kombinime të tjera mbarështuese

Ndërsa Astegon është një Pal i vështirë për t'u mbarështuar, ka kombinime të tjera të aksesueshme të mbarështimit që mund t'ju japin një vezë Astegon. Disa nga këto kombinime përfshijnë:

  • Cryolinx dhe Lyleen
  • Helzephyr dhe Orserk
  • Astegon dhe Suzaku
  • Relaxaurus dhe Astegon
  • Pyrin Noct dhe Shadowbeak

Mbani në mend se këto kombinime mund të kërkojnë miq relativisht të rrallë ose edhe miq të rrallë si Necromus.

Nxjerrja e vezës Astegon

Veza nga e cila do të çelë Astegon është një vezë e madhe dragoi, e cila kërkon shumë kohë për t'u inkubuar. Nëse nuk doni të prisni, sigurohuni që të dini se si të shpejtoni inkubimin e vezëve.

Mos harroni, me kombinimet e duhura të mbarështimit dhe durimin, ju mund të shtoni një Astegon në bazën tuaj Palworld dhe të shijoni rrallësinë dhe fuqinë e tij.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme