Lajme

February 16, 2024

Masterizimi i Misionit Retrieve Essential Personnel in Helldivers 2: Strategjitë për Sukses

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Në botën kaotike të Helldivers 2, Automatons paraqesin një kërcënim të vazhdueshëm për mbijetesën e ekipeve shkencore në Super Tokë. Megjithatë, ka shpresë në formën e Helldiver, heroit që mund t'i shoqërojë këto ekipe drejt sigurisë. Nëse dëshironi të përfundoni me sukses misionin Retrieve Essential Personnel në Helldivers 2 dhe të shpëtoni ekipet e shkencës, këtu janë disa strategji kryesore që duhen mbajtur parasysh.

Masterizimi i Misionit Retrieve Essential Personnel in Helldivers 2: Strategjitë për Sukses

Rregulloni ngarkimin tuaj

Për të përballuar sfidat e misionit Retrieve Essential Personnel, është thelbësore të keni pajisjet e duhura. Sigurohuni që të pajisni Stratagems dhe armë të fuqishme me lëvizshmëri të shpejtë, të tilla si SG-225 Breaker, Orbital Gatling Barrage, Eagle Strafing Run, Orbital 120MM HE Barrage, Stalwart, Machine Gun, Grenade Launcher dhe G-16 Impact. Këto do t'ju ndihmojnë t'i mbijetoni valëve të pamëshirshme të armiqve që do të hasni.

Afrohu me objektivin

Kur filloni misionin, përpiquni të zbrisni në planet sa më afër objektivit që të jetë e mundur. Jini të përgatitur për një shkelje të menjëhershme të robotit, i cili do t'ju japë pak kohë për të thirrur furnizimet. Mbani në mend se municionet do të jenë të pakta në këtë mision, prandaj përdorni me mençuri. Zona objektive do të mbushet shpejt me Automatons, kështu që përqendrohuni në pastrimin e një shkeljeje të një roboti në një kohë dhe përfitoni nga dritarja e vogël e mundësisë për të zhbllokuar dyert që mbajnë kërkuesit.

Zgjidhni Strategjitë Efektive

Zgjidhni Stratagema që mund të pastrojnë shpejt tufat e armikut pa e vënë veten në vijën e qitjes. Këto Stratagem do t'ju ndihmojnë të mbani kontrollin e situatës dhe të parandaloni që Automatons t'ju mposhtin. Përdorini ato në mënyrë strategjike për të krijuar hapje dhe për të mbajtur numrin e armikut në minimum.

Shoqërimi i studiuesve

Në misionin Retrieve Essential Personnel, ju mund të shoqëroni vetëm tre studiues në të njëjtën kohë për çdo terminal. Çdo terminal ka një buton me të cilin mund të ndërveproni për të hapur derën dhe për të liruar studiuesit. Butoni mund të përdoret disa herë, kështu që ju mund të rivizitoni të njëjtën ndërtesë për të liruar më shumë studiues. Duhet të ketë të paktën dy zona mbajtëse të mbushura me studiues.

Kur shoqërojnë studiuesit, ata do të ndjekin një rrugë lineare deri në pikën e nxjerrjes, e cila shënohet nga dyer mekanike të dyfishta me një dritë ndriçuese. Objektivi juaj është të shoqëroni gjithsej 20 studiues brenda 40 minutave për të përfunduar objektivin e Ekipeve të Shpëtimit.

Ballafaqimi me armiqtë automatikë

Lloji i armiqve Automaton me të cilin përballeni do të varet nga niveli i vështirësisë që zgjidhni. Pavarësisht nga vështirësia, është e rëndësishme që forcat Automaton të mbahen në minimum për të shmangur mbingarkesën. Qëndroni vigjilentë dhe ndaloni sulmet e artilerisë kur të mbërrijë Dropship për të mbajtur nën kontroll shkeljet e robotëve. Për më tepër, keni gjithmonë një armë mbështetëse në dorë për të pastruar çdo grup armiqsh.

Ndërprerësi SG-225 është veçanërisht efektiv kundër Automatons për shkak të shpejtësisë së tij të shpejtë dhe plumbave të fuqishëm. Përdoreni atë për të eliminuar shpejt armiqtë ndërsa shoqëroni studiuesit. Mos harroni të pastroni zonën duke përdorur goditje artilerie përpara se të shoqëroni për të zvogëluar numrin e armiqve me të cilët duhet të përballeni. Ruani goditjet dhe granatat tuaja për momentet kur nuk jeni duke shoqëruar.

Mbrojtja e studiuesve

Mbani në mend se studiuesit janë të prekshëm dhe mund të vdesin lehtësisht nëse ka shumë armiq rreth tyre. Edhe një plumb i vetëm mund të vrasë aksidentalisht një studiues. Ushtroni saktësi dhe përdorni Breaker për të eliminuar çdo armik që përbën një kërcënim për studiuesit. Pasi studiuesit e shoqëruar të jenë të sigurt, pastroni sërish zonën për të garantuar sigurinë e tyre. Përsëriteni këtë metodë derisa të 20 studiuesit të jenë nxjerrë në mënyrë të sigurt.

Duke ndjekur këto strategji dhe duke përdorur pajisjet e duhura, ju mund të përfundoni me sukses misionin Retrieve Essential Personnel në Helldivers 2 dhe të shpëtoni ekipet shkencore. Fat i mirë, Helldiver!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme