Lajme

February 16, 2024

Master the Epic Boss Battles në Granblue Fantasy: Relink

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Në Granblue Fantasy: Relink, një nga aspektet më emocionuese dhe më domethënëse të aventurës suaj është lufta me bosët e mëdhenj. Çdo shef ka sulmet, mekanikën dhe shpërblimet e veta unike. Ndërsa disa shefa bëhen më të lehtë ndërsa bëhesh më i fortë, të tjerët gjithmonë përbëjnë një kërcënim. Në këtë artikull, ne do të ofrojmë një listë gjithëpërfshirëse të të gjithë bosëve që mund të hasni në lojë.

Master the Epic Boss Battles në Granblue Fantasy: Relink

Lista e Bosëve

Granblue Fantasy: Relink përmban gjithsej 33 boss unikë në 76 kërkime të Boss. Ju lutemi vini re se kjo listë përjashton episodet e Tregimit Kryesor ku shfaqen fillimisht shumë shefa. Shefat grupohen në bazë të skedës Armiqtë në çdo kërkim dhe emrave të dhënë atje. Kjo qasje na lejon të grupojmë së bashku shefat me mekanikë të ngjashëm, si Tayu'itar dhe Tayu'itar MKII. Megjithatë, shefat e Nihila trajtohen si të dallueshëm për shkak të mekanikës së tyre dukshëm të ndryshme nga versionet e tyre të rregullta.

Bosët në kërkimet krenare

Ndërsa shumica e bosëve mund të ndeshen në të tre klasat e skyfarer, ka disa bos që janë ekskluzivë për sfidat më të vështira të lojës, Proud Quests. Këto kërkime ofrojnë një përvojë unike dhe sfiduese për lojtarët. Këtu është një listë e të gjithë bosëve në Granblue Fantasy: Relink dhe kërkimet ku mund t'i hasni:

  • Bosi 1: Kërkimi 1
  • Bosi 2: Kërkimi 2
  • Bosi 3: Kërkimi 3
  • Bosi 4: Kërkimi 4
  • Bosi 5: Kërkimi 5

konkluzioni

Lufta me bosët në Granblue Fantasy: Relink është një përvojë emocionuese. Me një shumëllojshmëri të gjerë shefash, secili me mekanikën dhe shpërblimet e veta, lojtarët sfidohen vazhdimisht dhe shpërblehen për përpjekjet e tyre. Pavarësisht nëse përballeni me një shef të njohur ose takoni një të ri, emocioni i betejës është gjithmonë i pranishëm. Pra, përgatituni, mblidhni festën tuaj dhe filloni një aventurë epike të mbushur me beteja epike me bosët!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme