Lajme

February 13, 2024

Master Enamorus Incarnate Forme Raids: Shfrytëzoni dobësitë dhe pushtoni me Pokemonët më të mirë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Enamorus Incarnate Forme ka bërë debutimin e tij në Pokémon Go dhe trajnerët mund ta sfidojnë atë në bastisje. Përpara se të përballeni me këtë armik të frikshëm, është thelbësore të mblidhni një ekip Pokemon që mund të shfrytëzojë dobësitë e tij.

Master Enamorus Incarnate Forme Raids: Shfrytëzoni dobësitë dhe pushtoni me Pokemonët më të mirë

Dobësitë

Enamorus Incarnate Forme është një Pokemon i tipit Flying dhe Fairy në Pokémon Go. Është i prekshëm ndaj sulmeve të tipit Elektrik, Akull, Poison, Shkëmb dhe çeliku. Megjithatë, është rezistent ndaj lëvizjeve të tipit Bug, Dragon, Fighting, Ground, Dark dhe Grass.

Zgjedhja e Pokemonit më të mirë

Për të mposhtur Enamorus Incarnate Forme, rekomandohet të përdorni Pokemon me lëvizje të tipit Elektrik, Akull, Poison, Shkëmb dhe çeliku. Disa nga zgjedhjet kryesore përfshijnë:

 • Metagross: Një Pokemon i tipit çeliku dhe psikik që mund t'i rezistojë sulmeve të Enamorus. Mësojini Grusht me plumb, Pure meteorësh dhe Tërmet.
 • Rhyperior: Një Pokemon i llojit Ground dhe Rock që shkëlqen në betejat e bastisjes. Teach it Smack Down, Rock Wrecker dhe Stone Edge.
 • Mamoswine: Një Pokemon i llojit shkëmb dhe akull që shkakton shpejt dëme të konsiderueshme. Mësojini atij Mud-Slap, Stone Edge dhe Kuaj-fuqi të lartë.

Opsione të tjera Pokemon

Përveç Pokemonit të rekomanduar, trajnerët mund të marrin në konsideratë përdorimin e Pokemonit të mëposhtëm për të kompletuar ekipin e tyre:

 • Aerodaktil
 • Diance
 • Elektrivire
 • Excadrill
 • Galarian Darmanitan
 • Gengar
 • Jiraçi
 • Magnezone
 • Manektrike
 • Melmetal
 • Mewtwo
 • Nihilego
 • Raikou
 • Rampardos
 • Rayquaza
 • Tyranitar
 • Tende
 • Xurkitree

Strategjia e bastisjes

Kur luftoni me Enamorus Incarnate Forme, është thelbësore të keni një ekip të plotë me gjashtë Pokemon. Koordinoni me trajnerë të tjerë për të rritur shanset tuaja për sukses. Humbja e Enamorus Incarnate Forme në një bastisje ju lejon ta kapni atë, së bashku me Pokemon të tjerë. Megjithatë, ju lutemi vini re se versioni Shiny i Enamorus Incarnate Forme nuk është aktualisht i disponueshëm. Qëndroni të sintonizuar për ngjarjet e ardhshme ku mund të publikohet.

konkluzioni

Përgatitni ekipin tuaj, shfrytëzoni dobësitë e Enamorus Incarnate Forme dhe punoni së bashku me trajnerë të tjerë për të dalë fitimtar në bastisjet. Paç fat!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme