Lajme

February 13, 2024

Marrja dhe përdorimi i pjesëve të tetë: Një udhëzues për sukses në kafkë dhe kocka

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Në botën e Skull and Bones, copat prej tetë kanë vlerë të madhe si një monedhë e lakmuar. Këto monedha të vlefshme u lejojnë lojtarëve të blejnë artikuj të tregut të zi që mund të përmirësojnë shumë përpjekjet e tyre pirate. Ndërsa lojtarët lundrojnë në ujërat e pabesë të lojës, përvetësimi i copave nga tetë bëhet vendimtar për suksesin e tyre.

Marrja dhe përdorimi i pjesëve të tetë: Një udhëzues për sukses në kafkë dhe kocka

Si të merrni pjesë të tetë

Për të marrë pjesë nga tetë në Skull and Bones, lojtarët mund të kryejnë detyra në Regjistrin e Renditave të vendosura në timonin e Fshehjes së Kontrabandistëve të tyre. Fshehja, e vendosur në Le Mont Muet në Sainte-Anne, bëhet e arritshme pasi arrin një gradë të caktuar Infamy dhe përparon në historinë e Spurlock.

Pasi lojtarët të kenë marrë materialet e Helm, të tilla si Kallami Sheqeri, ata mund t'i krijojnë këto artikuj në Helm Wares. Këto mallra më pas mund të dorëzohen duke pranuar porosi në Regjistrin e porosive. Megjithatë, lojtarët duhet të jenë të kujdesshëm gjatë dërgesave, pasi ata do të jenë të prekshëm ndaj sulmeve nga anijet mashtruese të AI-së armike dhe nuk do të jenë në gjendje të udhëtojnë shpejt.

Përveç përfundimit të misioneve të Helm-it, lojtarët mund të fitojnë pjesë nga tetë duke marrë pjesë në aktivitete të ndryshme të fundit të lojës, të tilla si "Armiqësore" dhe "Gjeshtrat legjendare". Sidoqoftë, përpara se të përfshihen në këto luftime të mëdha, lojtarët duhet së pari të kapin fabrikat dhe të kontrollojnë rrugët tregtare. Ndërsa shpaloset plani sezonal i Skull and Bones pas nisjes, veçoritë e reja si Helm Wagers do t'u ofrojnë lojtarëve mundësinë që të rrezikojnë dhe të fitojnë pjesë tetë.

Për çfarë mund të shpenzohen pjesët e tetë?

Pasi lojtarët të kenë përfunduar kërkimet fillestare për operacionin e tyre në Helm, ata mund të vizitojnë Yanita Nara në Le Pont Muet për të shpenzuar pjesët e tyre të tetë të fituara me vështirësi. Yanita Nara ofron një gamë të gjerë artikujsh për blerje, duke përfshirë burimet e kontrabanduara, armët e anijeve, kozmetikën e anijeve dhe lojtarëve, mobiljet, forca të blinduara, projekte dhe më shumë. Shitësit e tjerë në të gjithë botën e lojës pranojnë gjithashtu copa prej tetë si pagesë.

Është e rëndësishme të theksohet se disa artikuj, të tilla si projektet për Sambuk, mund të jenë mjaft të shtrenjta, duke kushtuar 5,000 copë tetë. Lojtarët do të duhet të kursejnë monedhën e tyre për të përballuar këto artikuj me vlerë të lartë.

Si përfundim, marrja dhe përdorimi efektiv i pjesëve të tetë është thelbësor për suksesin në Skull and Bones. Duke përfunduar detyrat, duke u angazhuar në aktivitetet e fundit të lojës dhe duke shpenzuar me mençuri monedhën e tyre, lojtarët mund të bëhen forca të frikshme në detet konkurruese. Pra, lundroni, mblidhni pjesët tuaja prej tetë dhe filloni aventurat drithëruese të piratëve!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme