Lajme

February 16, 2024

Maksimizoni potencialin tuaj bazë: Ndërtimi dhe zgjerimi në Palworld

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Në Palworld, ndërtimi i bazës suaj është një aspekt thelbësor i lojës. Ndërsa baza juaj rritet, mund të konsideroni krijimin e bazave shtesë në vende të ndryshme. Por sa baza mund të keni në Palworld?

Maksimizoni potencialin tuaj bazë: Ndërtimi dhe zgjerimi në Palworld

Mund të keni baza të shumta?

Përgjigja është po, ju mund të keni më shumë se një bazë në Palworld. Në fakt, ju mund të keni baza të pakufizuara, përderisa ato janë poste ose baza të pakufizuara. Këto lloj bazash mund të ndërtohen lirshëm kudo në botë. Megjithatë, bazat me Palboxe zyrtare kanë rregulla të ndryshme.

Nivelet e zhbllokimit të bazës së Palbox

Fillimisht, mund të keni vetëm një bazë Palbox. Pasi Palbox-i juaj të arrijë nivelin 10, ju mund të vendosni një Palbox të dytë në një vend tjetër. Dhe kur Palbox juaj arrin nivelin 15, ju mund të vendosni një Palbox të tretë dhe të fundit.

Rëndësia e Palbox

Palbox është një mekanik që ju lejon të krijoni një dizajn unik të ndërtesës bazë në Palworld. Ndërsa është e mundur të ndërtoni një bazë me madhësi të plotë dhe funksionale pa një Palbox, nuk do të jeni në gjendje të caktoni asnjë Pals për të punuar në të. Kjo do të thotë se përvetësimi i burimeve pasive do të jetë jashtë diskutimit dhe baza do të mbështetet vetëm në veprimet e lojtarëve.

Numri maksimal i bazave

Numri maksimal i bazave që mund të keni në Palworld është tre. Çdo slot bazë zhbllokohet ndërsa ngriheni. Baza e dytë zhbllokohet në nivelin bazë 10 dhe baza e tretë dhe e fundit zhbllokohet në nivelin bazë 15.

Ndërtimi i një baze tjetër

Për të ndërtuar një bazë të dytë plotësisht funksionale dhe të vetë-mjaftueshme, duhet të arrini nivelin bazë 10 në Palbox-in tuaj të parë. Pasi baza juaj e parë të jetë në nivelin 10, mund të vendosni një Palbox të dytë në një vend tjetër. Ky Palbox i dytë do të fillojë në nivelin 10, duke ju lejuar të caktoni një ekuipazh prej 10 miqsh menjëherë.

Lëvizja e bazës suaj

Nëse dëshironi të zhvendosni bazën tuaj në Palworld, mund të çmontoni Palbox-in tuaj aktual dhe të krijoni një të re në një vend tjetër. Të gjithë miqtë tuaj do të transferohen automatikisht në Palbox-in e ri, duke siguruar që askush të mos mbetet pas. Sidoqoftë, do t'ju duhet të rindërtoni të gjitha strukturat tuaja për bazën e re.

Zgjedhja e vendndodhjes më të mirë të bazës

Kur zgjidhni një vendndodhje për bazën tuaj, duhet të merrni parasysh disa faktorë:

  • Shumë terren të sheshtë dhe hapësirë ​​për përmirësime dhe struktura
  • Mbrojtje për t'u mbrojtur nga bastisjet
  • Qëndrimi brenda rrethit blu të përqendruar rreth Palbox-it tuaj për të parandaluar përkeqësimin e strukturave dhe për t'u siguruar që miqtë mund të punojnë në to
  • Shmangia e afërsisë me pikat e udhëtimit të shpejtë
  • Qasja në burime të tilla si pemët dhe venat e xehes

konkluzioni

Tani që dini gjithçka rreth bazave në Palworld, është koha të filloni të ndërtoni dhe zgjeroni perandorinë tuaj. Shijoni lojën!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme