Lajme

February 15, 2024

Maksimizoni plaçkën me kuti armësh në Kapitullin e pestë të Fortnite

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Në Kapitullin e Pestë të Fortnite, lojtarët kanë mundësinë të marrin armë unike duke gjetur kuti armësh të shpërndara nëpër hartë. Këto kuti armësh vijnë të pajisura paraprakisht me bashkëngjitje, duke i lejuar lojtarët të ndërtojnë shpejt ngarkesat e duhura për armët më të mira.

Maksimizoni plaçkën me kuti armësh në Kapitullin e pestë të Fortnite

Ku të gjeni kutitë e armëve

Kutitë e armëve mund të gjenden vetëm në vende specifike rreth hartës. Disa sfida, të tilla si sfidat TMNT në sezonin e parë, kërkojnë që lojtarët të kërkojnë për Kutitë e Armëve. Këtu janë disa nga vendet e njohura:

 • Ritzy Riviera
 • Roost Rebel
 • Hekurudha e pamatur
 • Rrotulla të rrënuara
 • Kodra e mjegullt
 • Në perëndim të Pleasant Piazza
 • Në perëndim të fushave të gardhit
 • Lindja e gjykatave të stilit të lartë

Për të gjetur vendndodhjen e saktë të kutive të armëve, referojuni rrathëve të verdhë në imazhin e dhënë.

Si të merrni armë nga një kuti armësh

Për të marrë një armë nga një këllëf armësh, thjesht qëndroni përpara kutisë dhe shtypni butonin e ndërveprimit. Nëse inventari juaj është i plotë, arma do të hidhet në tokë për ta ndërruar. Shumica e armëve të gjetura në Rastet e Armëve janë më të rralla, duke i bërë ato zgjedhje të shkëlqyera për fillimin e lojës.

Këshilla për maksimizimin e plaçkës

Kur vizitoni vendndodhjet e Kasës së Armëve, është e rëndësishme të mbani mend se lojtarët e tjerë gjithashtu do të kërkojnë plaçkë të mirë. Për të përfituar, merrni parasysh strategjitë e mëposhtme:

 1. Uluni në vendin e parë dhe siguroni mburoja dhe një armë.
 2. Fshihuni pranë Kasës së Armëve për të joshur armiqtë.
 3. Sapo armiqtë të fillojnë të ndërveprojnë me kutitë, përfitoni nga pika juaj e favorshme dhe eliminoni ato.

Duke ndjekur këto këshilla dhe duke përdorur Kutitë e Armëve, lojtarët mund të përmirësojnë përvojën e tyre të lojës dhe të rrisin shanset e tyre për sukses në Kapitullin e Pestë të Fortnite.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme