Lajme

February 16, 2024

Maksimizoni DPS-në tuaj me King of the Jungle Rune në WoW Classic Season of Discovery

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

The King of the Jungle Rune është një Runë e fuqishme për Feral Druids në World of Warcraft Classic Season of Discovery. Mund të përdoret nga Druidët në formën e maces ose të ariut për të rritur në mënyrë drastike dëmtimin e formës së tyre që ndryshon formën. Kjo Rune rekomandohet shumë për Feral Druids që duan të shkëlqejnë në përleshje DPS.

Maksimizoni DPS-në tuaj me King of the Jungle Rune në WoW Classic Season of Discovery

Marrja e Mbretit të Runës që jeton në xhungël

Për të marrë King of the Jungle Rune në World of Warcraft Classic Season of Discovery, lojtarët duhet të flasin me agjentin Dalaran në kampin e Ariden në Deadwind Pass, East Kingdoms. Agjenti Dalaran do t'u sigurojë lojtarëve një mjet të vlefshëm të quajtur Ariden's Sigil.

Ariden's Sigil është një artikull që lejon lojtarët të zbulojnë Dark Riders aty pranë, të cilët janë grupe elitare të nivelit 41 që hedhin Dalaran Relics. Këto relike kërkohen për të marrë Mbretin e Runës së Jungle, si dhe disa Runa të tjera të fazës së dytë.

Lojtarët duhet të mbledhin të shtatë Reliktet Dalaran përpara se të kthehen te Agjenti Dalaran. Kjo mund të jetë një detyrë sfiduese pasi kërkon që lojtarët të vrasin shtatë kalorës të errët në zona të ndryshme. Rekomandohet t'i trajtoni këta mini-shefa në grupe prej pesë ose më shumë.

Përfitimet e Mbretit të Runës së Jungle

Mbreti i Runës së Jungle është një aftësi pasive që ofron përfitime të rëndësishme për Feral Druids. Ndërsa është aktiv, Tiger's Fury rrit të gjitha dëmet fizike të shkaktuara me 15 për qind dhe jep menjëherë 60 Energji. Për më tepër, Tiger's Fury nuk ka më një ftohje globale dhe është zëvendësuar me një ftohje statike 30 sekondash.

konkluzioni

Feral Druids duhet t'i jepet përparësi marrjes së Runës Mbreti i Jungle për të përmirësuar rezultatin e dëmtimit dhe për të përmirësuar performancën e tyre në World of Warcraft Classic Season of Discovery. Duke ndjekur hapat për të marrë këtë Rune dhe duke përdorur përfitimet e tij, Feral Druids mund të ngjiten në tabelat e DPS dhe të shkëlqejnë në rolin e tyre.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme