Lajme

February 13, 2024

Maksimizimi i potencialit të pushkës sulmuese MTZ-556 në Luftën Moderne 3

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Pushka sulmuese MTZ-556 mund të mos shkëlqejë në luftimet me rreze të gjatë me ngarkesën e saj të paracaktuar, por shkalla e lartë e zjarrit e bën atë një zgjedhje të frikshme për angazhime nga afër në Modern Warfare 3. Kjo e bën atë veçanërisht të vlefshme në hartat e ndërtuara fort si Favela dhe Skidrow.

Maksimizimi i potencialit të pushkës sulmuese MTZ-556 në Luftën Moderne 3

Ndërtimi i MTZ-556 perfekt

Pasi të keni arritur nivelin 12 dhe të zhbllokoni MTZ-556, mund të filloni të personalizoni armën tuaj për të maksimizuar potencialin e saj. Fushat kryesore për t'u fokusuar janë dëmtimi, diapazoni dhe kontrolli i zmbrapsjes.

Shtojcat

 • Nën tytë: XRK Edge BW-4 Handstop
 • Fuçi: MTZ Clinch Pro Fuçi
 • Optike: MK. 3 Reflektori
 • Stoku: Bruen Archangel MK2
 • Kapja e pasme: Bruen TR-24 Assault Grip

Këto bashkëngjitje përmirësojnë performancën e armës në luftime me rreze të gjatë dhe të mesme, duke përmirësuar saktësinë dhe stabilitetin. Megjithatë, ato vijnë me koston e shpejtësisë së lëvizjes. Për ta kundërshtuar këtë, merrni parasysh përdorimin e një stoku më të lehtë.

Përfitimet dhe pajisjet

 • Jeleku: Jeleku Demolition
 • Pistoleta: WSP Stinger
 • Taktik: Granatë Flash
 • Vdekjeprurëse: Ngarkesa Semtex ose Drill
 • Pajisjet në terren: ACS ose Sistemi i Trofeut
 • Doreza: Doreza me kapje të shpejtë
 • Çizme: Atlete të mbuluara
 • Ingranazhet: Misioni i Kontrollit Comlink

Zgjedhja e pajisjes varet nga stili juaj i preferuar i lojës. Nëse preferoni luftime me rreze të gjatë, pistoleta WSP Stinger mund të ndihmojë në pastrimin e dhomave nga afër dhe Dorezat Quick-Grip lejojnë ndërrimin e shpejtë të armëve. Pajisjet e kontrollit të misionit janë ideale për marrjen e shpejtë të shiritave të vrasjeve. Për luftime në distancë të afërt dhe në rreze të mesme, merrni parasysh përdorimin e jelekut të këmbësorisë për të rritur kohëzgjatjen e Sprintit Taktik dhe për të ulur kohën e rifreskimit. Kombinoje këtë me Dorezat Komando për rimbushje më të shpejtë.

konkluzioni

Me bashkëngjitjet, përfitimet dhe pajisjet e duhura, MTZ-556 mund të jetë një armë e frikshme në Modern Warfare 3. Praktikohuni me këtë ngarkesë dhe do të jeni në gjendje të përballeni edhe me përdoruesit më të aftë të pushkëve të sulmit MCW në lojën e renditur ose ndeshje rastësore.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme