Lajme

February 12, 2024

Maksimizimi i nivelit tuaj të rehatisë në mbulim: Rritni potencialin dhe mbijetesën tuaj

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Në lojën Enshrouded, është thelbësore të mos nënvlerësoni rëndësinë e nivelit tuaj të Comfort. Ndërsa përmirësimi i aftësive tuaja luftarake është thelbësor, maksimizimi i nivelit tuaj të rehatisë mund të rrisë shumë potencialin tuaj duke rritur shëndetin, rigjenerimin dhe qëndrueshmërinë tuaj maksimale.

Maksimizimi i nivelit tuaj të rehatisë në mbulim: Rritni potencialin dhe mbijetesën tuaj

Përfitimet e rritjes së nivelit tuaj të rehatisë

Rritja e nivelit të komfortit në Enshrouded ka disa përparësi. Së pari, ju jep një buf të pushuar, i cili rrit nivelin tuaj të qëndrueshmërisë dhe rigjenerimit. Ky buf është veçanërisht i vlefshëm kur eksploroni tokat armiqësore të Enshrouded. Së dyti, përmirësimi i nivelit të komfortit mund të përmirësojë ndjeshëm mbijetesën tuaj, duke e bërë atë një aspekt thelbësor të zhvillimit të karakterit tuaj.

Si të rrisni nivelin tuaj të rehatisë

Për të rritur nivelin tuaj të rehatisë në Enshrouded, mund të ndërmerrni disa hapa kyç:

  1. Krijoni artikuj artizanal që përmirësojnë bazën tuaj: Filloni duke përpunuar artikujt bazë të Comfort, të tilla si një strehë, burime nxehtësie dhe mobilje. Këto rregullime të thjeshta mund të bëjnë një ndryshim të rëndësishëm në nivelin tuaj të përgjithshëm të rehatisë.
  2. Përparoni në udhëtimin tuaj: Ndërsa përparoni në lojë, do të zhbllokoni mobiljet më të avancuara përmes kërkimeve të ndryshme. Krijoni këto artikuj për të rritur më tej nivelin tuaj të rehatisë. Mendoni të ndërtoni një shtëpi, të shtoni një oxhak, të krijoni një shtrat, tavolinë, stol, karrige dhe të shtoni burime drite. Ju madje mund të përmirësoni mobiljet tuaja në versionin më të lartë të disponueshëm.
  3. Fshihni ose shfaqni mobiljet tuaja Comfort: Nëse nuk ju pëlqen pamja e mobiljeve tuaja Comfort, ju keni mundësinë t'i fshihni ato në nëntokë ose në mahi. Megjithatë, mbani në mend se ai ende llogaritet në nivelin tuaj të rehatisë.

Niveli maksimal i rehatisë

Ndërsa mund të jetë joshëse të provosh dhe të abuzosh me mekanikun Comfort për të fituar bonuse të thjeshta të mbijetesës, Enshrouded ka kufizime. Mund të ndërtoni vetëm një artikull Comfort për secilën kategori, duke ju penguar të grumbulloni vatrat e zjarrit për të rritur nivelin tuaj. Për më tepër, ekziston një kufi në nivelin maksimal të Komfortit që mund të arrini, i cili aktualisht qëndron në 63. Pasi të arrini këtë nivel, puna juaj për të maksimizuar komoditetin tuaj do të përfundojë. Është e rëndësishme të theksohet se ky nivel mund të ndryshojë në përditësimet e ardhshme, pasi disa lojtarë kanë raportuar indikacione në skedarët e lojës që sugjerojnë një nivel maksimal prej 100, megjithëse ende nuk është zbuluar asnjë metodë për ta arritur atë.

konkluzioni

Si përfundim, prioritizimi dhe maksimizimi i nivelit tuaj të Comfort në Enshrouded është thelbësor për zhvillimin dhe mbijetesën e karakterit tuaj. Duke ndjekur hapat e përshkruar më sipër, ju mund të rrisni nivelin tuaj të rehatisë dhe të shijoni përfitimet që ai sjell. Mbani mend, niveli juaj i rehatisë mund të bëjë një ndryshim të rëndësishëm në performancën tuaj të përgjithshme, prandaj mos e nënvlerësoni rëndësinë e tij.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme