Lajme

February 12, 2024

Maksimizimi i luftimit dhe produktivitetit: Aftësitë më të mira pasive në Palworld

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Kur kapni shokët në Palworld, ju jo vetëm që merrni shoqërues për t'ju ndihmuar me bazën tuaj dhe në luftime, por gjithashtu fitoni akses në aftësitë e tyre pasive. Këto Aftësi pasive mund të ofrojnë një avantazh të madh në luftim ose të ofrojnë përfitime shtesë ndërsa Pali juaj punon në bazën tuaj.

Maksimizimi i luftimit dhe produktivitetit: Aftësitë më të mira pasive në Palworld

Si funksionojnë aftësitë pasive

Çdo Pal që kapni me sukses do të vijë me aftësinë e tij pasive. Këto Aftësi pasive mund të variojnë nga pozitive në negative, por rekomandohet të përqendroheni në ato pozitive. Ka mbi 60 Aftësi pasive në Palworld, kështu që është e lehtë të humbasësh në të gjitha mundësitë. Për fat të mirë, një sistem nivelesh mund t'ju ndihmojë të përcaktoni se cilat prej tyre janë më të mira. Nivelet variojnë nga -3, që korrespondon me aftësitë pasive shumë negative, në +3, duke përcaktuar aftësitë pasive më të mira në Palworld.

Ndikimi i aftësive pasive

Është thelbësore të merret në konsideratë aftësia pasive e një Pali sepse mund të ketë një ndikim si në luftim ashtu edhe në ndërtim. Aftësitë pasive mund të grumbullohen, duke rritur më tej efektet e tyre. Megjithatë, është e rëndësishme të theksohet se Aftësitë Pasive mund të kenë bonuse dhe efekte negative.

Aftësitë më të mira pasive për luftim dhe punë

Kur bëhet fjalë për luftimin, ka disa aftësi pasive të spikatura. Vanguard dhe Strategist Stronghold janë Aftësi pasive për të rritur lojtarët që ndikojnë në luftime. Vanguard ofron 10% tifoz për të sulmuar, ndërsa Strategist i Stronghold jep 10% tifoz për mbrojtjen. Këto aftësi madje mund të grumbullohen. Musclehead është një tjetër aftësi e fortë pasive për luftim, duke dhënë një rritje prej 30% në sulm, por një ulje prej 50% në shpejtësinë e punës.

Trupi i egër dhe trupi i fortë janë aftësi pasive po aq të forta që japin një rritje prej 20% respektivisht në sulm dhe mbrojtje. Këto aftësi janë etiketuar si Niveli +2. Për më tepër, ka disa aftësi pasive të rritjes së dëmit të bazuar në llojin që japin një rritje prej 20% të dëmtimit për elementë të veçantë.

Aftësia më e mirë pasive për luftim është Legjenda, e cila është një aftësi e nivelit +3. Legjenda jep një rritje 20% në sulm, një rritje 20% në mbrojtje dhe një rritje 15% në shpejtësinë e lëvizjes. Është tepër i gjithanshëm dhe ofron numra të lartë, duke e bërë atë zgjedhjen e dukshme për Aftësitë Pasive më të mira luftarake.

Kur bëhet fjalë për të punuar në bazën tuaj, ka edhe disa aftësi të dukshme pasive. Diet Lover ndihmon në uljen e urisë, e cila mund të ndikojë në produktivitetin. Swift siguron një rritje prej 30% në shpejtësinë e lëvizjes, ndërsa Workaholic ngadalëson rënien e mendjes me 15%, duke i lejuar shokët tuaj të punojnë më gjatë përpara se të pushojnë. Logging Foreman dhe Mining Foreman janë Aftësi pasive që rrisin respektivisht efikasitetin e prerjeve dhe minierave. Aftësia pasive më e mirë për punë është Artisani, e cila siguron një rritje prej 50% në shpejtësinë e punës.

Mbarështimi dhe Këshilla

Ju mund t'i kaloni aftësitë pasive përmes mbarështimit, kështu që është e mençur të zgjidhni shokë me aftësi pasive të dobishme. Nëse gjeni një Pal me një aftësi shumë pozitive, do të ishte e dobishme të përpiqeni ta rritni atë Pal për rezultate pozitive.

Është e rëndësishme të theksohet se Palworld është në akses të hershëm, kështu që përmbajtja në lojë mund të ndryshojë. Mbani një sy për përditësimet në këtë artikull.

Si përfundim, aftësitë pasive më të mira në Palworld mund të përmirësojnë shumë aftësitë tuaja luftarake dhe të përmirësojnë produktivitetin në bazën tuaj. Konsideroni me kujdes aftësitë pasive të miqve tuaj dhe rrituni strategjikisht për të maksimizuar potencialin e tyre. Paç fat!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme