Lajme

November 6, 2023

LoL Worlds Pick'em 2023: Parashikimet e topave të kristaltë, formati Pick'em, tabela drejtuese dhe shpërblimet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

LoL Worlds Pick'em është kthyer për vitin 2023 dhe vjen me një ndryshim për shkak të formatit më të ri Worlds. Në këtë artikull, ne do të mbulojmë gjithçka, nga parashikimet e Topit të Kristalit deri te shpërblimet e turneut.

LoL Worlds Pick'em 2023: Parashikimet e topave të kristaltë, formati Pick'em, tabela drejtuese dhe shpërblimet

Parashikimet e topave të kristalit

Riot Games po rikthen Topin e Kristaltë për Worlds 2023. Kjo veçori ju lejon të bëni parashikime për të ardhmen e turneut dhe të fitoni pikë dhe shpërblime shtesë. Topi i Kristalit është i ndarë në tre seksione:

  1. Vepro tani: Mund të bësh parashikimet e tua për 20 pyetje që kanë të bëjnë me Botë duke filluar nga 4 tetori. Topi i Kristalit zgjidhet në orën 9:15 CEST më 10 tetor, prandaj sigurohu që të bësh zgjedhjet e tua përpara kësaj.
  2. Vulosni fatin tuaj: Mbyllni zgjedhjet tuaja përpara se dritarja të mbyllet. Mbështetja në The Coin nuk do të shpëtojë mundësitë e humbura të Crystal Ball.
  3. Reap The Rewards: Pas finales botërore më 19 nëntor, mund të shihni se si keni shënuar dhe fitoni shpërblime bazuar në performancën tuaj në Topin e Kristaltë.

Formati Pick'em

Pick'em for Worlds 2023 do të bëhet në tre faza: Play-In, Swiss dhe Knockout. Çdo fazë ka grupin e vet të parashikimeve dhe sistemit të pikëve.

Play-Në skenë

Faza e Play-In fillon më 10 tetor dhe përfshin tetë ekipe të ndara në dy grupe. Dy skuadrat e para nga secili grup do të kalojnë në fazën zvicerane. Për parashikimet Play-In, duhet të merrni me mend se cilat dy skuadra do të kalojnë në fazën tjetër.

Skena Zvicerane

Swiss Stage zhvillohet nga data 19 deri më 29 tetor dhe përfshin dy skuadrat fituese nga Play-In Stage dhe 14 ekipe të tjera. Në këtë fazë, ju duhet të parashikoni se cilat tetë skuadra do të kalojnë në fazën e eliminimit. Ju gjithashtu mund të fitoni pikë shtesë duke zgjedhur saktë një ekip që shkon 3-0.

Faza e nokautit

Pasi të përfundojë Faza e Zvicrës dhe të vendosen tetë skuadrat më të mira, ju mund të bëni parashikime për ndeshjet në fazën e eliminimit. Çdo zgjedhje e saktë gjatë çerekfinaleve jep 10 pikë, ndërsa zgjedhjet e sakta gjatë gjysmëfinaleve fitojnë 15 pikë secila. Zgjedhja e fituesit të finaleve botërore do t'ju japë 20 pikë.

Tabela e Liderëve të Pick'em të Botës

Nëse jeni mjaftueshëm të mirë në parashikimet tuaja Pick'em, mund të paraqiteni në 100 lojtarët më të mirë në Tabelën Globale të Liderëve. Ju gjithashtu mund të krijoni tabelën tuaj të drejtuesve dhe të luani Pick'em me miqtë tuaj. Tabela e drejtuesve ju lejon të monitoroni përparimin tuaj dhe të shihni se sa zgjedhje të mundshme të përsosura kanë mbetur.

Shpërblimet e turneut

Krahasuar me vitet e mëparshme, Pick'em 2023 vjen me një larmi më të madhe shpërblimesh për pjesëmarrjen dhe performancën. Lojtarët mund të kualifikohen për shpërblime në bazë të nivelit më të lartë në dy kategori të veçanta: Pick'em (Tradicionale) dhe Topi Kristal. Shpërblimet nuk janë kumulative dhe do të jepen në bazë të nivelit më të lartë të arritur në secilën kategori përkatëse.

Shpërblimet e pjesëmarrjes përfshijnë emocionet dhe kapsulat Worlds 2023. Shpërblimet e nivelit të bazuara në performancë variojnë nga shenjat dhe kapsulat e ngjarjeve deri te skinet dhe emocionet kampione.

konkluzioni

LoL Worlds Pick'em 2023 është një mundësi emocionuese për të testuar aftësitë tuaja parashikuese dhe për të fituar shpërblime. Bëni parashikimet tuaja në Topin e Kristaltë, merrni pjesë në fazat e Pick'em dhe synoni majën e tabelës së liderëve. Paç fat!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme