Lajme

February 13, 2024

Liga Patch 14.4: Zbulohen ndryshimet e kampionit, artikullit dhe runës

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Dita e Shën Valentinit është afër, dhe Riot Games po përhap dashurinë në League of Legends Patch 14.4.

Liga Patch 14.4: Zbulohen ndryshimet e kampionit, artikullit dhe runës

Kur do të dalë live League Patch 14.4?

League Patch 14.4 është vendosur të dalë drejtpërdrejt të enjten, më 22 shkurt, sipas orarit zyrtar të riotit. Përditësimi është shtyrë një ditë pas për shkak të Ditës së Presidentëve të hënën, 19 shkurt.

Ndryshimet e kampionit në Ligën Patch 14.4

Liga e ardhshme Patch 14.4 do të sjellë rregullime për disa kampionë. Këtu janë detajet:

Buffs

 • Ahri
 • Jayce
 • Kai'Sa
 • Lulu
 • Renekton
 • Soraka
 • Thresh
 • Volibear

Nerfs

 • Aurelion Sol
 • Bardi
 • Fiora
 • Kalista
 • Maokai
 • Urgot (ndërveprim i Hullbreaker)
 • Varus
 • Zyra

Rregullimet

 • K'Sante
 • Rek'Sai
 • Më të zbehta

Artikulli, runat dhe ndryshimet e ndryshme në Ligën Patch 14.4

Përveç rregullimeve kampione, Patch 14.4 do të trajtojë gjithashtu artikuj, rune dhe veçori të ndryshme të sistemit. Këtu janë pikat kryesore:

Buffs

 • Tharëse e zezë
 • Hidra grabitqare
 • Hapësirë
 • Terminali
 • Mana artikuj magjistar
 • "Rigjenerimi i shatërvanit"

Nerfs

 • Tempo vdekjeprurëse (përleshje)

Rregullimet

 • Hubris VFX
 • Uragani i Runaan ("tani për përleshje")
 • Artikujt mbështetës
 • "Ofset i kamerës anësore të kuqe"
 • Rregullimet e lidhjes

Qëndroni të sintonizuar për më shumë informacion rreth Patch 14.4 ndërsa zhvilluesit lëshojnë përditësime që çojnë në lançimin e tij më 22 shkurt.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme