Lajme

February 13, 2024

League of Legends Patch 14.4: Njoftime emocionuese për kampionët dhe data e publikimit të zbuluar

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Sezoni 2024 i League of Legends është në muajin e tij të dytë në serverët e drejtpërdrejtë. Riot Games po fokusohet te kampionët që mund të përdorin një ndihmë në rolet e tyre përkatëse. Riot Phroxzon, projektuesi kryesor i lojës për League, u ka ofruar lojtarëve një pamje paraprake të Patch 14.4 të ardhshëm.

League of Legends Patch 14.4: Njoftime emocionuese për kampionët dhe data e publikimit të zbuluar

Buffs për Champions

Patch 14.4 sjell një bollëk të mirëpritur tifozësh për kampionët që nuk kanë marrë vëmendje për disa kohë. Këta adhurues synojnë të rrisin qëndrueshmërinë e tyre në të gjitha nivelet e lojës.

  • Jayce, Renekton dhe Volibear do të marrin të apasionuar pas, duke hapur më shumë opsione për meta-në e korsisë së lartë. Volibear, në veçanti, do t'i nënshtrohet një rishikimi masiv të pothuajse të gjitha aftësive të tij.
  • Ahri dhe Kai'Sa, anëtarë të K/DA, do të marrin gjithashtu adhurues. Të dy kampionët kanë pësuar ulje të papritura në përqindjet e fitoreve me fillimin e sezonit të ri.
  • Thresh, Lulu dhe Soraka, të cilët kanë luftuar me ndryshimet e fundit të artikujve, do të marrin gjithashtu të dashuruar. Këta kampionë historikisht kanë qenë të fortë në nivele të ndryshme të lojës.

Testimi dhe lëshimi

Ndryshimet do të jenë të disponueshme për testim në PBE brenda disa ditëve në vijim. Ekipi i zhvillimit do të zbulojë detaje të mëtejshme dhe arsyetimin pas të dashuruarve. Ndryshimet, ndoshta të ndryshuara në krahasim me pamjen paraprake të patch-it, do të publikohen zyrtarisht më 22 shkurt me Patch 14.4.

Mbani një sy për këta adhurues dhe shikoni se si ndikojnë në lojë!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme