Lajme

February 12, 2024

Lëshoni sulme shkatërruese me Runën Shadowflame në sezonin klasik të zbulimit të World of Warcraft

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Në fazën e dytë të World of Warcraft Classic Season of Discovery, Warlocks kanë fituar akses në një Rune të re dhe të fuqishme të quajtur Shadowflame. Kjo Runë, së bashku me Runat e tjera të dëmtimit, i ka bërë Warlocks edhe më të frikshëm.

Lëshoni sulme shkatërruese me Runën Shadowflame në sezonin klasik të zbulimit të World of Warcraft

Marrja e Runës Shadowflame

Për të marrë Runën Shadowflame, Warlocks duhet të udhëtojnë në luginën Shadowbreak në pjesën juglindore të Desolace. Atje, ata do të gjejnë një Altar me të cilin duhet të ndërveprojnë. Për të aktivizuar Altarin, Warlocks duhet të hedhin magjinë Shadow Ward mbi të. Megjithatë, është e rëndësishme të theksohet se Altari do të kullojë dëmtimin e hijes nga Warlock ndërsa ata janë duke kanalizuar magjinë. Thyerja e lagjes së hijes ose shërimi gjatë ndërveprimit do të ndërpresë ritualin.

Është e këshillueshme që Warlocks të sjellë një festë me vete, pasi Altari ruhet nga turma të nivelit të lartë. Pasi magjia e kanalizimit të përfundojë, do të pjellë një Demon Elitar i nivelit 38 i quajtur Seductress Ceeyna. Warlocks duhet ta mposhtin këtë demon dhe të grabisin trupin e tij për të marrë Runën Shadowflame.

Fuqia e ShadowFlame

Shadowflame është një Rune Warlock e menjëhershme që lëshon një kon të dëmtimit Shadow dhe Fire përpara Warlock. Kjo Rune, e kombinuar me dëmtimin e fuqishëm të kafshëve shtëpiake dhe magjitë e dëmtimit me kalimin e kohës (DoT), rrit më tej dëmtimin e shpërthimit të Warlock dhe aftësitë e zonës së efektit.

Warlocks, të cilët kanë opsione të kufizuara luftarake me rreze të shkurtër, mund të përdorin Shadowflame për t'u përballur në mënyrë efektive me armiqtë që afrohen shumë. Ai shërben si një mjet i vlefshëm për të ruajtur distancën dhe për të shkaktuar dëme të konsiderueshme.

Me shtimin e Rune Shadowflame, Warlocks në World of Warcraft Classic Season of Discovery janë bërë edhe më të frikshëm. Zotërimi i kësaj Rune do t'i lejojë Warlocks të lëshojnë sulme shkatërruese dhe të dominojnë armiqtë e tyre.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme