Lajme

February 13, 2024

Lëshoni fuqinë e Pisakës: Një person mitik në Persona 3 Rifresko

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Persona 3 Reload i prezanton lojtarët me një grup magjepsës të krijesave mitike, duke filluar nga frika deri tek drithërimi. Në këtë artikull, ne do të gërmojmë në një krijesë të tillë që mishëron thelbin e vetë vdekjes: Pisaca. Duke marrë frymëzim nga demonët që hanë mish të gjetur në mitologjitë hindu dhe budiste, Pisaca është një prani e jashtëzakonshme në lojë.

Lëshoni fuqinë e Pisakës: Një person mitik në Persona 3 Rifresko

Blerja e Pisakës

Pisaca është një Persona e lojës së hershme që bëhet e disponueshme sapo të arrini nivelin 15 në Persona 3 Rifresko. I përket Death Arcana dhe mund të shkrihet edhe përpara se të zhbllokohet Lidhja Sociale përkatëse. Ndërsa bashkimi i Pisaca-s mund të mos sjellë përvojë të rëndësishme bonusi në Social Link, ai është ende një shtesë e vlefshme për arsenalin tuaj.

Fuqia dhe Kufizimet

Si një Persona i lojës së hershme, Pisaca arrin nivelin e tij maksimal prej 20 relativisht shpejt. Ndryshe nga Special Fusions, Pisaca mund të merret përmes një Dyad Fusion. Ka disa kombinime të shkrirjes që mund të japin Pisaca, por ne kemi përpiluar një listë me pesë kombinimet më të lehta:

  1. Orfeu (Budallai, niveli i parë) dhe Valkyrie (Forca, niveli 10)
  2. Pixie (Të dashuruarit, niveli i dytë) dhe Nigi Mitama (Temperance, niveli 12)
  3. Forneus (Perandori, niveli i shtatë) dhe Inugami (I varur, niveli 10)
  4. Silky (Të dashuruarit, niveli i pestë) dhe Neko Shogun (Ylli, niveli 17)
  5. Slime (Budalla, niveli 12) dhe Rakshasa (Forca, niveli 15)

Zgjidhni cilindo nga këto kombinime bazuar në disponueshmërinë e Personave në Përmbledhjen tuaj Persona.

konkluzioni

Persona 3 Reload u ofron lojtarëve mundësinë për të shfrytëzuar fuqinë e Pisaca-s, një krijesë mitike e zhytur në dijet e vdekjes. Duke ndjekur kombinimet e rekomanduara të shkrirjes, mund ta shtoni këtë Persona të frikshëm në arsenalin tuaj. Përqafoni errësirën dhe lëshoni terrorin e Pisakës në betejat tuaja.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme