Lajme

February 14, 2024

Lëshoni fuqinë e JAK Limb Ripper në Call of Duty: Modern Warfare 3 dhe Warzone

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Call of Duty ka prezantuar një pjesë të re Aftermarket në Modern Warfare 3 dhe Warzone të quajtur JAK Limb Ripper. Kjo shtesë emocionuese merr frymëzim nga arma ikonë Lancer e Gears of War, duke i lejuar lojtarët të kthejnë disa armë në një makinë vrasëse të pajisur me sharrë elektrike me zinxhir.

Lëshoni fuqinë e JAK Limb Ripper në Call of Duty: Modern Warfare 3 dhe Warzone

The JAK Limb Ripper: Një armë që ndryshon lojën

JAK Limb Ripper është një sharrë elektrike me zinxhir që u ofron lojtarëve aftësinë për të kryer vrasje të shpejta dhe të lehta me përleshje. Pavarësisht nëse është duke prerë armiqtë në luftime të afërta ose duke kositur një mori të pavdekësh në modalitetin MW3 Zombies, kjo armë e fuqishme me siguri do të lërë një ndikim të qëndrueshëm.

Si të merrni JAK Limb Ripper

Për të zhbllokuar JAK Limb Ripper, lojtarët duhet të plotësojnë pesë sfida javore në sezonin e dytë, javën e dytë të CoD: MW3. Këto sfida mund të plotësohen në cilindo nga tre mënyrat e lojës: multiplayer, MW3 Zombies ose Warzone. Kjo i lejon lojtarët të zgjedhin llojin e tyre të preferuar të lojës dhe të përparojnë drejt zhbllokimit të armës së re.

Sfidat e javës së dytë

Këtu janë sfidat për javën e dytë të sezonit të dytë në MW3 dhe Warzone:

MW3 Multiplayer

 • Merrni 30 vrasje operatorësh me municion alternativ të pajisur me një armë të rekomanduar
 • Merrni 10 vrasje operatorësh me prapanicën e një arme të rekomanduar
 • Merrni 10 vrasje të operatorit Point Blank me një armë të rekomanduar
 • Merrni tre vrasje përleshjeje nga operatori në jetë tre herë
 • Merrni 20 vrasje operatori me një pajisje vdekjeprurëse nën tytë të pajisur me një armë të rekomanduar
 • Merrni 15 vrasje të operatorëve me thika
 • Kryeni 10 lëvizje përfundimtare te operatorët e armikut

MW3 Zombies

 • Merrni 50 vrasje me një armë të rekomanduar përleshjeje ndërsa Frenzied Guard është aktive
 • Merrni 500 vrasje kritike me një armë të rekomanduar
 • Merrni 250 vrasje me një armë të rekomanduar me dëmtim nga zjarri
 • Merrni 10 vrasje pa u goditur 20 herë me një armë të rekomanduar përleshjeje
 • Merrni 10 vrasje mumjesh me një thikë hedhëse
 • Merr 150 vrasje me një armë të rekomanduar duke pasur të paktën katër përfitime aktive
 • Merrni një vrasje Mega Abomination me një armë të rekomanduar

Zone lufte

 • [Përmbajtja për sfidat e Warzone shkon këtu]
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme