Lajme

November 1, 2023

Kuptimi i ndryshimeve në renditjet CS2: Një udhëzues për ngjitjen në tabelën e drejtuesve

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

CS2 ka prezantuar një sistem të ri renditjeje me disa dallime të rëndësishme nga CS:GO. Nëse po synoni për renditje më të larta CS2, është thelbësore t'i kuptoni këto ndryshime përpara se të zhyteni në ndeshjet Konkurruese. Ky artikull do t'ju ofrojë udhëzime, këshilla dhe truket për t'ju ndihmuar të filloni ngjitjen tuaj konkurruese në rrugën e duhur.

Kuptimi i ndryshimeve në renditjet CS2: Një udhëzues për ngjitjen në tabelën e drejtuesve

Ndryshimet në renditjet CS2

Sistemi i ri i renditjes CS2 sjell ndryshime të rëndësishme në krahasim me CS:GO. Ndryshimi më i dukshëm është heqja e niveleve të emërtuara si Silver, Gold Nova ose Global Elite. Në vend të kësaj, CS2 tani përdor një sistem transparent ELO, ku një numër i vetëm përfaqëson pikët totale që keni fituar drejt ngjitjes në tabelën e liderëve.

Një tjetër ndryshim i madh është futja e dy bordeve të veçanta drejtuese: Competitive dhe Premier.

Renditjet konkurruese CS2

Renditjet konkurruese CS2 funksionojnë në mënyrë të ngjashme me CS:GO. Pas përfundimit të një numri të caktuar lojërash të vendosjes, do të vendoseni në ndeshje bazuar në gradën tuaj. Megjithatë, ndryshe nga më parë, renditja juaj në CS2 konkurruese nuk është më një renditje e përgjithshme për të gjitha hartat. Në vend të kësaj, ju do të keni një renditje të veçantë për secilën hartë në të cilën keni luajtur.

Këto renditje CS2 vijnë me tabela individuale drejtuese për secilën hartë. Nëse i keni kushtuar kohë zotërimit të një harte specifike, siç është Nuke, mund të shfaqni vlerësimin tuaj në bordin e liderëve të Nuke në Competitive CS2.

Renditjet e Premier CS2

Në Premier CS2, ju keni mundësinë të ndiqni një renditje të përgjithshme për lojën tuaj, të ngjashme me atë që ishte në CS:GO. Megjithatë, Premier prezanton një sistem zgjedhjeje/ndalimi të stilit të turneut për hartat, që i ngjan strategjive të përdorura nga lojtarët CS2 Pro në ndeshjet profesionale.

Renditja që arrini në Premier CS2 quhet Vlerësimi juaj CS. Zhbllokohet pasi fitoni ndeshjen tuaj të 10-të Premier dhe nuk ndahet më në rangje si në CS:GO. Në vend të kësaj, CS2 tani përdor një sistem ELO që varion nga 0 ELO deri në 35000 ELO, i kategorizuar në 7 ngjyra. Për informacion më të detajuar, referojuni tabelës më poshtë për të kuptuar se si krahasohen renditjet tuaja CS2 me CS:GO.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme