Lajme

November 7, 2023

Kthimi i LoL Arena: Veçori të reja, lojë e përmirësuar dhe reagime të lojtarëve

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Riot Games ka njoftuar zyrtarisht kthimin e LoL Arena, modaliteti i njohur i lojës, në dhjetor me Patch 13.23. Pas suksesit fillestar, lojtarët kanë pritur me padurim rikthimin e tij dhe Riot ka dëgjuar kërkesat e tyre.

Kthimi i LoL Arena: Veçori të reja, lojë e përmirësuar dhe reagime të lojtarëve

LoL Arena – PBE në Nëntor, Live në Dhjetor

Për t'u dhënë lojtarëve një shije të ndryshimeve të ardhshme, Riot do të publikojë LoL Arena në mjedisin beta publik (PBE) duke filluar nga 8 nëntori. Kjo do t'i lejojë lojtarët të përjetojnë veçoritë e reja dhe të ofrojnë reagime të vlefshme përpara se modaliteti të fillojë drejtpërdrejt në serverë në fillim të dhjetorit.

E ardhmja e Arenës

LoL Arena ishte modaliteti i parë i ri i prezantuar nga League of Legends në disa vite, dhe shpejt u bë një i preferuar i fansave. Në përgjigje të reagimeve të lojtarëve, Riot ka bërë disa përmirësime dhe shtesa për të përmirësuar përvojën e lojërave.

Zbatimi i Radhës me 8 persona

Një nga veçoritë më të kërkuara nga lojtarët ishte aftësia për të qëndruar në radhë me një grup më të madh miqsh. Në versionin e ri të Arena, lojtarët do të mund të qëndrojnë në radhë me deri në 8 persona, duke i lejuar ata të krijojnë ndeshjet e tyre private.

Kampion Diversiteti

Riot është fokusuar gjithashtu në përmirësimin e diversitetit të kampionëve në LoL Arena. Lojtarët tani do të kenë më shumë opsione dhe strategji për të zgjedhur, duke e bërë çdo ndeshje unike dhe emocionuese.

Lojë e skenës

Për t'i shtuar më shumë thellësi lojës, Riot ka prezantuar lojën skenike në LoL Arena. Kjo veçori do të sigurojë sfida dhe objektiva shtesë për lojtarët për të pushtuar, duke shtuar një shtresë të re strategjie në modalitet.

Cameos

Përveç ndryshimeve të lojës, Riot ka përfshirë edhe video nga kampionë të ndryshëm të League of Legends në LoL Arena. Këto kamera do të shtojnë një kontakt familjariteti dhe emocioni për fansat e lojës.

Ndryshimet e vlerësimit

Për të siguruar një mjedis të drejtë dhe konkurrues, Riot ka bërë ndryshime vlerësimi në LoL Arena. Kjo do të ndihmojë në ndeshjen e lojtarëve me nivele të ngjashme aftësish, duke krijuar një përvojë më të ekuilibruar dhe më të këndshme.

Vrapim i kufizuar dhe reagime

Riot ka deklaruar se ky version i LoL Arena do të jetë i disponueshëm vetëm për një kohë të kufizuar. Ata do të monitorojnë nga afër reagimet e lojtarëve dhe do të bëjnë rregullime të mëtejshme për të krijuar versionin më të mirë të modalitetit të lojës. Ndërsa nuk është ende një modalitet i përhershëm i lojës si ARAM dhe Summoners' Rift, Riot është i hapur ndaj mundësisë për ta bërë atë të përhershëm në të ardhmen.

Si përfundim, LoL Arena është vendosur të bëjë kthimin e saj të shumëpritur në dhjetor me Patch 13.23. Lojtarët mund të presin me padurim veçori të reja emocionuese, lojë të përmirësuar dhe mundësinë për të dhënë komente për të formuar të ardhmen e modalitetit të lojës.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Gjysma e dytë e sezonit ALGS 2024: Një zhytje e thellë në fenomenin e sporteve
2024-06-02

Gjysma e dytë e sezonit ALGS 2024: Një zhytje e thellë në fenomenin e sporteve

Lajme