Lajme

November 14, 2023

Kthimi i Frosty Flights: Rivizitoni Biomën Nostalgjike Dimërore në Kapitullin 1 të Fortnite

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Fortnite Frosty Flights, një nga pikat më të dashura të interesit (POI) nga Kapitulli 1, po kthehet në përditësimin e ardhshëm të Fortnite. Ky vend ikonik me temë dimri zë një vend të veçantë në zemrat e lojtarëve dhe kthimi i tij pritet shumë.

Kthimi i Frosty Flights: Rivizitoni Biomën Nostalgjike Dimërore në Kapitullin 1 të Fortnite

Trashëgimia e Fluturimeve Frosty

Frosty Flights u prezantua për herë të parë në Kapitullin 1 Sezoni 7, së bashku me shtimin e borës në lojë. Ky POI u bë shpejt sinonim i biomës së re të dimrit dhe peizazhi i tij me dëborë u bë i preferuari i fansave. Megjithëse nuk është aq ikonë sa Tilted Towers, Frosty Flights ka lënë një përshtypje të qëndrueshme te lojtarët, madje duke frymëzuar një koleksion kozmetike të emërtuar sipas tij.

Një shtëpi për avionët

Fizikisht, Frosty Flights përbëhet nga dy hangarë dhe një kompleks lidhës i mbushur me plaçkë. Ky vend u projektua si një qendër për avionët, pasi Sezoni 7 ishte i pari që prezantoi automjetet në Fortnite. Hangarët, të përfolur se janë në pronësi të Sgt Winter, u bënë një destinacion popullor për lojtarët që kërkonin të ngjiteshin në qiell.

Kthimi i Fluturimeve Frosty

Vendimi për të rikthyer Frosty Flights në përditësimin e ardhshëm të Sezonit 7 të Fortnite OG i ka lënë lojtarët të emocionuar. Ky POI me temë dimri është vendosur të kthehet në 16 nëntor dhe pritet të mbetet në lojë për kohëzgjatjen e Kapitullit 1. Ashtu si në sezonet e mëparshme, Frosty Flights ka të ngjarë të qëndrojë derisa sezoni aktual i Fortnite të vijë në një fund.

konkluzioni

Bëhuni gati për të rivizituar Frosty Flights nostalgjike në Kapitullin 1 të Fortnite. Pavarësisht nëse jeni adhurues i biomës së dimrit ose thjesht shijoni emocionet e avionëve fluturues, ky vend ikonë sigurisht që do të sjellë kujtime të këndshme. Shënoni kalendarët tuaj për datën 16 nëntor dhe përgatituni të eksploroni qiejt edhe një herë!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme