Lajme

February 13, 2024

Krijimi i anijes Sambuk: Dominoni detet me fuqi zjarri shkatërruese

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Anija Sambuk, e njohur gjithashtu si Pyromaniac, është qëllimi përfundimtar i fundit të lojës për çdo kapiten anijeje në Skull and Bones që dëshiron të ndezë detet me flakë.

Krijimi i anijes Sambuk: Dominoni detet me fuqi zjarri shkatërruese

Marrja e projektit Sambuk

Për të marrë planin Sambuk, së pari duhet të arrini gradën Cutthroat të Infamy, rangun e dytë më të lartë në lojë. Pasi të keni arritur këtë gradë, mund ta blini planin nga Tregu i Zi i Helm's për 5000 copë nga tetë. Yanita Nara, barkeep në Le Mont Muet në Sainte-Anne, do t'ju shesë projektet nëse keni Infamy dhe monedhat e nevojshme.

Krijimi i Sambukut

Pasi të keni marrë projektet, do t'ju nevojiten materialet e mëposhtme për të krijuar Sambuk:

  • 15 Plank i Zemrës së Gjelbër
  • 15 Shufra magnetiti
  • 12 Pëlhurë Roselle
  • 4 Katrani i drurit
  • 4 Rrotë dhëmbësh
  • 2 Pranvera rrotulluese
  • spango e ngjalave
  • 12000 argjend

Katrani i drurit, rrota e dhëmbëzuar dhe burimet e rrotullimit mund të plaçkiten dhe plaçkiten nga anijet dhe vendbanimet e Le Compagnie. Pasi të keni mbledhur të gjitha materialet e nevojshme, vizitoni anijen për të ndërtuar Sambukun tuaj.

A ja vlen Sambuk?

Nëse ju pëlqen të luftoni në afërsi dhe të bëni dëme masive, atëherë Sambuk padyshim ia vlen. Përparësia e saj Scorched ju lejon të shkaktoni dëme prej 5000 djegieje kur aplikoni efektin Ablaze në një anije armike dhe çdo anije që është Ablaze merr 30 për qind më shumë dëme. Për më tepër, Sambuk ka porta të shumta armësh, pesë vende për mobilje dhe mund të pajiset me armë në të gjitha lojërat kryesore. Megjithatë, ajo ka forcë më të dobët të trupit në krahasim me anijet e tjera DPS.

Si përfundim, anija Sambuk është një anije e frikshme që shpërblen kapitenët e aftë me fuqinë e saj shkatërruese të zjarrit. Duke marrë planin dhe duke mbledhur materialet e nevojshme, ju mund të krijoni këtë anije dhe të dominoni detet në Skull and Bones.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme