Lajme

February 13, 2024

Kapni Enamorus Incarnate Forme në Pokémon Go: Publikimi me shkëlqim së shpejti!

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Kur bëhet fjalë për kapjen e Pokemonit në Pokémon Go, nuk ka asgjë më të mirë se të gjurmoni një formë Shiny dhe ta shtoni atë në koleksionin tuaj. Por jo çdo Pokémon në lojën celulare ka një formë Shiny dhe mund të pyesni veten nëse mund ta kapni një për Enamorus Incarnate Forme.

Kapni Enamorus Incarnate Forme në Pokémon Go: Publikimi me shkëlqim së shpejti!

Versioni Shiny i Enamorus Incarnate Forme

Enamorus Incarnate Forme do të shfaqet gjatë ngjarjes së Karnavalit të Dashurisë në Pokémon Go. Megjithatë, ai nuk ka një formë të disponueshme Shiny gjatë kësaj ngjarje. Lojtarët që përpiqen ta sfidojnë atë gjatë betejave të kufizuara Elite Raid nuk do të kenë një shans për të kapur një version Shiny. Niantic, zhvilluesi i Pokémon Go, zakonisht ndalon lëshimin e formës Shiny të Pokémon për një ose dy vjet, ndonjëherë edhe më gjatë. Enamorus Incarnate Forme pritet të ketë një publikim Shiny në një ngjarje të ardhshme.

Përjashtim për Raid Pokemon

Ndërsa shumica e Pokemonëve duhet të presin që forma e tyre Shiny të lëshohet, disa Pokémon të bastisjes speciale, si Hisuian Decidueye, kanë pasur një lëshim Shiny në të njëjtën ditë. Fatkeqësisht, Enamorus Incarnate Forme nuk ishte në gjendje ta shmangte këtë përjashtim. Ka të ngjarë që Enamorus do të lëshojë versionin e tij Shiny herën tjetër që do të shfaqet në bastisje, veçanërisht në takimet standarde me pesë yje.

Kapja Enamorus Forme Incarnate

Nëse dëshironi të shtoni Enamorus, një top xhami të fuqishëm të tipit Zanash, në ekipin tuaj, ngjarja e Karnavalit të Dashurisë është koha për ta bërë atë. Ju keni një kohë të kufizuar për ta kapur atë në Elite Raids. Sidoqoftë, nëse preferoni të prisni derisa të bëhet më i disponueshëm, ai duhet të shfaqet në bastisjet me pesë yje në Pokémon Go. Ngjashëm me Pokemonët e tjerë Elite Raid si Regidrago dhe Regieleki, Enamorus nuk pritet të lëshojë versionin e tij Shiny gjatë këtij raundi të dytë bastisjesh. Ka të ngjarë që versioni Shiny i Enamorus të dalë së bashku me një ngjarje unike në të ardhmen.

konkluzioni

Si përmbledhje, Enamorus Incarnate Forme nuk ka një version Shiny të disponueshëm gjatë ngjarjes së Karnavalit të Dashurisë në Pokémon Go. Lojtarët do të duhet të presin për një ngjarje të ardhshme për të kapur formën e saj të shndritshme. Nëse dëshironi të shtoni Enamorus në ekipin tuaj, sigurohuni që të merrni pjesë në Elite Raids gjatë ngjarjes së Karnavalit të Dashurisë ose prisni për publikimin e tij në bastisjet me pesë yje.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme