Lajme

February 12, 2024

Inflexion Games Sjell përpara Nightingale Early Access Data e publikimit deri në 20 shkurt

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Inflexion Games ka marrë vendimin për të sjellë përpara datën e lëshimit të aksesit të hershëm për lojën e saj të ardhshme aventureske fantazi, Nightingale. Fillimisht e planifikuar për 22 shkurt, data e re e publikimit tani është 20 shkurt. Zhvilluesi publikoi një traileri të ri më 7 shkurt, duke njoftuar ndryshimin e datës. Ndërsa nuk u dha asnjë arsye specifike për ndryshimin, Aaryn Flynn, CEO në Inflexion Games, shpjegoi se ishte për shkak të logjistikës. Vendimi u mor për t'i dhënë më shumë kohë ekipit të zhvillimit për të menaxhuar çështjet dhe për të punuar me korrigjimet gjatë javës së nisjes. Pavarësisht konfuzionit të mundshëm për lojtarët, Flynn beson se ky ndryshim është një lëvizje pozitive për studion dhe lojtarët. Nightingale ka përjetuar vonesa të shumta në të kaluarën, me datën fillestare të lëshimit të caktuar për gjysmën e parë të vitit 2023, më pas shtyhet në vjeshtë 2023 dhe më në fund në 22 shkurt. Ky ndryshim në datën e publikimit sjell lehtësim për lojtarët e mundshëm, pasi nënkupton një përditësim pozitiv dhe jo një vonesë tjetër.

Inflexion Games Sjell përpara Nightingale Early Access Data e publikimit deri në 20 shkurt
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme