Lajme

November 1, 2023

Honkai: Star Rail sponsorizon ekipet kineze në TI12, ofron shpërblime yjor Jade

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Honkai: Star Rail, RPG-ja e mirënjohur me fantazi hapësinore e zhvilluar nga HoYoverse, sponsorizoi të dy ekipet kineze për The International 2023 (TI12). Si pjesë e promovimit, ata zhvilluan një fushatë duke ofruar "falas" Stellar Jade për lojtarët bazuar në mënyrën se si ekipet u vendosën në ngjarje.

Honkai: Star Rail sponsorizon ekipet kineze në TI12, ofron shpërblime yjor Jade

Stellar Jade Rewards

Bazuar në fushatën, lojtarët do të merrnin midis 100 dhe 1000 Stellar Jade në varësi të performancës së Azure Ray ose LGD Gaming. Nuk u specifikua nëse vlerat do të shtoheshin nëse të dyja skuadrat vendoseshin brenda pikëve.

LGD Gaming dhe Azure Ray përfunduan përkatësisht në vendin e 3-të dhe të 5-të, që do të thotë se Honkai: Star Rail do të duhet të paguajë të paktën 600 dhe ndoshta 1100 Stellar Jade për lojtarët.

Detajet e sponsorizimit

Shtrirja e marrëveshjeve të të dyja skuadrave me Honkai: Star Rail mbetet e pazbuluar, megjithëse marka e Honkai: Star Rail ishte dukshëm në fanellat e të dy skuadrave.

“LGD Gaming dhe Honkai: Star Rail kanë arritur zyrtarisht një bashkëpunim! Honkai: Star Rail do të sponsorizojë divizionin LGD Dota 2 për të konkurruar në TI 2023. Le të na çojë ky udhëtim drejt yjeve!" - thuhet në një përkthim të postimit të LGD.

Shpërndarja e shpërblimeve

Shpërblimet po shpërndahen duke filluar nga sot deri më 15 nëntor në orën 6:00 të mëngjesit dhe janë të disponueshme përmes sistemit të postimeve në lojë.

Honkai: Qasja unike e Star Rail

Vlen të përmendet se është e pazakontë që një lojë celulare si Honkai: Star Rail të sponsorizojë ekipe esports. Loja nuk ofron as një modalitet PvP dhe është thjesht argëtim PvE jo konkurrues. Megjithatë, ky sponsorizim përputhet me reputacionin e HoYoverse si një nga zhvilluesit kryesorë të lojërave në Kinë dhe ofron një mundësi për të promovuar lojën në një ngjarje prestigjioze të esports. Planet afatgjata për sponsorizimet e esporteve të Honkai: Star Rail janë ende të paqarta, por sigurisht që do t'i ekspozojë fansat e guximshëm të Dota 2 në zhanrin e lojërave celulare.

Bashkëpunime të reja në skenën Dota 2

Me ndërprerjen e Dota Pro Circuit në vitin e ardhshëm, turnet e palëve të treta mund të bëhen më të përhapura në domenin e esports Dota 2. Kjo hap mundësinë për lojëra si Honkai: Star Rail dhe Genshin Impact, një lojë tjetër e zhvilluar nga HoYoverse, jo vetëm për ekipe sponsorizuese, por edhe për të gjithë turnetë Dota 2. Këto sponsorizime mund të tregojnë mbivendosjen në rritje midis titujve të lojërave të rastësishme dhe sektorit të esports.

Ky ndikim demonstrohet më tej nga entuziazmi për këto lojëra celulare brenda komunitetit Dota 2. Lojtari profesionist Wang "Ame" Chunyu shfaqi një cosplay të personazhit të Genshin Impact, Childe, në fillim të këtij viti, dhe një lojtar VALORANT madje humbi një ndeshje për t'i dhënë përparësi lojës Honkai: Star Rail.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Duke kujtuar Chris "Zuna" Buechter: Një udhërrëfyes në Esports
2024-05-23

Duke kujtuar Chris "Zuna" Buechter: Një udhërrëfyes në Esports

Lajme