Lajme

November 15, 2023

Guild Esports zbulon listën historike të kundërsulmit dhe programin e performancës Elite

Liam Fletcher
WriterLiam FletcherWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Guild Esports ka zbuluar listën e re të Counter-Strike, të njohur si ekipi i Guild Eagles. Skuadra e përbërë nga Genc 'gxx-' Kolgeci, Flatron 'juanflatroo' Halimi, Sener 'SENER1' Mahuti, Dionis 'sinnopsyy' Budeci dhe Rigon 'rigoN' Gashi, hynë në histori si ekipi i parë shqiptar nga Kosova. rajoni për të arritur një kualifikues të madh. Ata kanë konkurruar në tre Counter-Strike Majors dhe kanë fituar 96,000 dollarë fitime çmimesh vetëm në vitin 2023.

Guild Esports zbulon listën historike të kundërsulmit dhe programin e performancës Elite

Skuadra e Guild Eagles do të mbështetet nga një staf shumë i respektuar në dhomën e pasme, duke përfshirë trajnerin Jonatan 'Devilwalk' Lundberg, ndihmës trajnerin Kevin 'Krystal' Amend, analistin Kieran 'KayJay' Playfair dhe menaxherin James 'BanKs' Banks. Ky ekip ka fituar një ndjekës të dedikuar me një ndjekje të kombinuar në mediat sociale prej mbi 112,000 në Twitter, 297,000 në Twitch dhe 137,000 në Instagram.

Guild Esports ka partnerizuar me Ground+Air, një konsulencë për performancën dhe mirëqenien, për të ofruar një program të specializuar trajnimi dhe edukimi për listën e CS2. Ky program, i quajtur 'Programi i Performancës Elite', do të fokusohet si në performancën në lojë ashtu edhe në mirëqenien jashtë lojës. Guild Esports planifikon ta vendosë këtë program në të gjitha ekipet e tyre, si të krijuara ashtu edhe në zhvillim.

Jasmine Skee, CEO i Guild Esports, shprehu entuziazëm për të ardhmen e ekipit në CS2 dhe partneritetin e tyre me Ground+Air. Trajneri Jonatan 'Devilwalk' Lundberg gjithashtu ndau entuziazmin e tij, duke deklaruar se Guild Esports përputhet ngushtë me qëllimet e ekipit dhe ofron mbështetjen e nevojshme për ta për të konkurruar në më të mirën e tyre.

Të rejat e fundit

Optimizoni lojën tuaj VALORANT me Crosshairs qesharake
2023-11-26

Optimizoni lojën tuaj VALORANT me Crosshairs qesharake

Lajme