Lajme

October 30, 2023

Guild Esports siguron 1 milion £ investim për t'u zgjeruar në rajonin MENA

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Guild Esports, një organizatë ndërkombëtare e esports, ka njoftuar se ka nënshkruar një marrëveshje abonimi për të mbledhur deri në 1 milion £. Investimi vjen nga një markë e spikatur e sporteve, krijimit të përmbajtjes dhe mediave.

Guild Esports siguron 1 milion £ investim për t'u zgjeruar në rajonin MENA

Zgjerimi i Operacioneve të Biznesit

Guild Esports planifikon të përdorë fondet për të zgjeruar operacionet e saj të biznesit, me një fokus të veçantë në rajonin e Afrikës Veriore të Lindjes së Mesme (MENA). Ky rajon parashikohet të ketë 88 milionë lojtarë deri në vitin 2026, duke e bërë atë një treg premtues për esports.

Detajet e Investimit

Investimi milion dollarësh përfshin dy pagesa të pakushtëzuara prej 250,000 £. Për më tepër, ekziston një këst i tretë i abonimit për 500,000 £, i cili është i kushtëzuar me negocimin dhe hyrjen në një marrëveshje më të gjerë tregtare midis markës dhe Guild.

Shfrytëzimi i Mundësisë

Guild Esports njeh oreksin në rritje ndërkombëtar për esports, veçanërisht në rajonin MENA. CEO Jasmine Skee thekson se ky investim është thelbësor për të çuar më tej vizionin e tyre për t'u bërë marka kryesore ndërkombëtare e mediave esports dhe lojërave të përqendruara.

Thellimi i lidhjeve

Guild Esports mezi pret të thellojë lidhjet me markën investuese, pasi ata besojnë se është një biznes plotësues. Ky partneritet do të ndihmojë Guild Esports të forcojë pozicionin e saj në industri dhe të forcojë praninë e tij në rajonin MENA.

Regjistrohuni në GI Daily për të marrë lajmet dhe përditësimet më të fundit direkt në kutinë tuaj hyrëse.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Duke kujtuar Chris "Zuna" Buechter: Një udhërrëfyes në Esports
2024-05-23

Duke kujtuar Chris "Zuna" Buechter: Një udhërrëfyes në Esports

Lajme