Lajme

October 30, 2023

Guild Esports siguron 1 milion £ investim për t'u zgjeruar në rajonin MENA

Liam Fletcher
WriterLiam FletcherWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Guild Esports, një organizatë ndërkombëtare e esports, ka njoftuar se ka nënshkruar një marrëveshje abonimi për të mbledhur deri në 1 milion £. Investimi vjen nga një markë e spikatur e sporteve, krijimit të përmbajtjes dhe mediave.

Guild Esports siguron 1 milion £ investim për t'u zgjeruar në rajonin MENA

Zgjerimi i Operacioneve të Biznesit

Guild Esports planifikon të përdorë fondet për të zgjeruar operacionet e saj të biznesit, me një fokus të veçantë në rajonin e Afrikës Veriore të Lindjes së Mesme (MENA). Ky rajon parashikohet të ketë 88 milionë lojtarë deri në vitin 2026, duke e bërë atë një treg premtues për esports.

Detajet e Investimit

Investimi milion dollarësh përfshin dy pagesa të pakushtëzuara prej 250,000 £. Për më tepër, ekziston një këst i tretë i abonimit për 500,000 £, i cili është i kushtëzuar me negocimin dhe hyrjen në një marrëveshje më të gjerë tregtare midis markës dhe Guild.

Shfrytëzimi i Mundësisë

Guild Esports njeh oreksin në rritje ndërkombëtar për esports, veçanërisht në rajonin MENA. CEO Jasmine Skee thekson se ky investim është thelbësor për të çuar më tej vizionin e tyre për t'u bërë marka kryesore ndërkombëtare e mediave esports dhe lojërave të përqendruara.

Thellimi i lidhjeve

Guild Esports mezi pret të thellojë lidhjet me markën investuese, pasi ata besojnë se është një biznes plotësues. Ky partneritet do të ndihmojë Guild Esports të forcojë pozicionin e saj në industri dhe të forcojë praninë e tij në rajonin MENA.

Regjistrohuni në GI Daily për të marrë lajmet dhe përditësimet më të fundit direkt në kutinë tuaj hyrëse.

Të rejat e fundit

Optimizoni lojën tuaj VALORANT me Crosshairs qesharake
2023-11-26

Optimizoni lojën tuaj VALORANT me Crosshairs qesharake

Lajme