Lajme

November 17, 2023

Grubby: Nga Warcraft 3 Legend në Dota 2 Immortal Rank

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Grubby, një veteran i njohur i esports, së fundmi ka arritur gradën prestigjioze të Immortalit në Dota 2. Kjo arritje e jashtëzakonshme tregon kalimin e tij nga një lojtar dhe kaster i vjetër i Warcraft 3 në një gigaçadë absolute Dota 2.

Grubby: Nga Warcraft 3 Legend në Dota 2 Immortal Rank

Sfondi i Grubby

Grubby ka një histori mbresëlënëse në Warcraft 3, me 38 tituj LAN dhe gjashtë kampionate botërore në emër të tij. Ai ka luajtur për ekipe të nivelit më të lartë si 4Kings, Evil Geniuses dhe MeetYourMakers. Pasi u tërhoq nga loja profesionale, ai mbeti aktiv në komunitetin e lojërave, duke u fokusuar në transmetimin dhe transmetimin për lojëra si Heroes of the Storm dhe Age of Empires.

Kalimi në Dota 2

Vitin e kaluar, Grubby vendosi të kthehej në Dota 2, një vendim që ka rezultuar i frytshëm. Udhëtimi i tij drejt gradës Immortal filloi me 680 MMR (grada Herald) në shtator 2022 dhe ai u ngjit në një 5643 MMR mbresëlënëse. Kjo performancë e qëndrueshme dhe përshtatshmëria në lojë kanë fituar admirim nga tifozët dhe lojtarët njësoj.

Mundësitë e së ardhmes

Me arritjen e tij për të arritur gradën Immortal, lindin pyetje për të ardhmen e Grubby në Dota 2 profesionale. Ndërsa nuk ka gjasa që ai të shkojë pro, ka spekulime se ai mund të ndjekë një karrierë në casting ose të bëhet një mikpritës në tavolinë për ngjarjet Dota 2. Përveç kësaj, ekziston mundësia që ai të provojë dorën e tij në lojëra konkurruese në nivel amator, potencialisht duke luajtur me Janne 'Gorgc' Stefanovski, i cili aktualisht luan për Team Bald Reborn.

Aftësitë e Grubby në Dota 2

Ekspertiza e Grubby e përpunuar në Warcraft 3 është dëshmuar të jetë e dobishme në Dota 2, veçanërisht aftësitë e tij me heronjtë mikro-të rëndë. Aftësia e tij për të trajtuar me lehtësi heronjtë komplekse e ka ndihmuar atë të ngjitet më shpejt në gradat. Mbetet për t'u parë nëse Grubby do të vazhdojë të ngjitet në gradë dhe të synojë një MMR 10K apo 12K.

konkluzioni

Pavarësisht nëse Grubby zgjedh të ndjekë një karrierë kastimi ose vazhdon të shkëlqejë në transmetim dhe krijimin e përmbajtjes, arritjet e tij në Dota 2 i shtojnë një kapitull mbresëlënës trashëgimisë së tij tashmë të shquar të esports. Prania e tij në skenën e Dota 2 sjell një perspektivë të freskët dhe talent që është shumë i nevojshëm.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Gjysma e dytë e sezonit ALGS 2024: Një zhytje e thellë në fenomenin e sporteve
2024-06-02

Gjysma e dytë e sezonit ALGS 2024: Një zhytje e thellë në fenomenin e sporteve

Lajme