Lajme

February 12, 2024

Gjeni shkopin e fuqishëm të heliksit në rajonin Kindlewastes të Enshrouded

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Në botën e rrezikshme të Embervale në Enshrouded, është thelbësore të pajiseni me pajisjet më të mira për t'u përballur me përbindëshat vdekjeprurës që rrinë përreth. Një armë e tillë e fuqishme është shkopi Helix. Nëse dëshironi të përdorni këtë armë, është e rëndësishme të dini se ku ta gjeni në Enshrouded.

Gjeni shkopin e fuqishëm të heliksit në rajonin Kindlewastes të Enshrouded

Vendndodhja e shkopit heliks

Shkopi i Helix nuk mund të gjendet në një vend të caktuar në Enshrouded. Është një artikull plaçkë i gjetur rastësisht. Për të rritur shanset për ta gjetur atë, duhet të përqendroheni në hapjen e gjoksit në rajonin Kindlewastes.

Zona Kindlewastes ndodhet në anën lindore të Embervale. Për të arritur në këtë rajon, drejtohuni në lindje nga Umber Hollow, një vend i njohur bujqësor për gjëndrat e amoniakut. Ndërsa mund të jetë një udhëtim i gjatë, shpërblimet ia vlejnë.

Duke kërkuar për shkop heliks

Pasi të jeni në zonën Kindlewastes, mbani një sy për gjokset që mund t'i hapni. Ndërsa shkopi i heliksit zakonisht gjendet në sënduket prej ari, këshillohet që të hapen edhe të gjitha sëndukët e tjerë. Ju kurrë nuk e dini se çfarë plaçkë të dobishme mund të hasni.

Statistikat e shkopit heliks

Edhe pse shkopi Helix mund të mos jetë arma më e mirë në përgjithësi në Enshrouded, ajo është ende një opsion solid, veçanërisht për ndërtimet Mage ose Wizard. Këtu janë statistikat e shkopit Helix:

  • Dëmi: 47
  • Lloji i dëmtimit: qefin
  • Mana rigjenerim: +Një
  • Qëndrueshmëria maksimale: 300
  • Mbipagesë: 19 për qind
  • Shpejtësia e sulmit: 0,6 sekonda

Përfitimet e shkopinjve

Shkopinjtë janë armë tepër të dobishme për t'i pasur në inventarin tuaj, edhe nëse nuk i përdorni rregullisht. Ndryshe nga shtabet, shkopinjtë nuk kërkojnë municion dhe janë shumë efektivë në trajtimin e dëmeve nga një distancë e sigurt. Kjo i bën ata veçanërisht të vlefshëm kur përballen me armiq që mund të shkaktojnë dëme helmuese toksike nga afër, si p.sh. përbindëshat e kërpudhave të kuqe që hedhin Thasat e qefinit dhe gjëndrat e amoniakut.

konkluzioni

Si përfundim, shkopi Helix është një armë e fuqishme që mund t'ju ndihmojë në udhëtimin tuaj përmes Enshrouded. Duke u fokusuar në hapjen e gjoksit në rajonin Kindlewastes, ju rritni shanset tuaja për të gjetur këtë armë të vlefshme. Me dëmtimin e tij të fortë të Shroud dhe statistikat e tjera mbresëlënëse, shkopi Helix është një zgjedhje solide për çdo ndërtim Mage ose Wizard. Pra, pajisuni me këtë shkop dhe përballuni me besim rreziqet e Embervale.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme