Lajme

February 13, 2024

Gjeni Armët Legjendare në Enshrouded: Vendndodhjet, Sfidat dhe Shpërblimet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Enshrouded ofron një gamë të gjerë plaçkash të fuqishme, dhe ndër më të mirat janë armët Legendary. Këto mjete mund të rrisin shumë shanset tuaja për fitore në beteja. Megjithatë, ato nuk janë të lehta për t'u gjetur, kështu që është e rëndësishme të dini se ku mund t'i gjeni.

Gjeni Armët Legjendare në Enshrouded: Vendndodhjet, Sfidat dhe Shpërblimet

Vendndodhjet e garantuara të lëshimit

Ekzistojnë katër armë legjendare në Enshrouded që kanë vendndodhje të garantuara të rënies:

  • Blade Vajtuese: Gjetur në shpellën Scavenger Stash në rajonin Springlands, në jug të Ancient Vault ku mund të zhbllokoni Alkimistin.
  • Gërshetësi i qefinit: Fshehur në një gjoks të artë në një platformë druri në juglindje të Spire Ancient Kindlewastes.
  • Apoteoza e Jezminës: Ka një shans të largohet nga çdo rrahës i Vukahut, një shef që mund të gjendet në kampet e Vukah. Një version i tillë i këtij shefi mund të gjendet kur niseni për të marrë duhanpirësin e bletëve.
  • Ra Komandant Bow: Bie nga shefi i Fell Thunderbrute pranë shenjës së Urës së Lashtë në perëndim të zonës së Portit Pike ku mund të gjeni grupin e armaturës së Gardës së Veriut.

Pika të rastësishme

Përveç këtyre katër armëve, të gjitha armët e tjera legjendare mund të gjenden rastësisht në arkat e arta dhe në arkë-blu legjendare në të gjithë botën e madhe të Embervale. Kjo do të thotë që do t'ju duhet të eksploroni dhe plaçkitni me shpresën për të gjetur armën që dëshironi me statusin Legjendar.

Disponueshmëria

Vlen të përmendet se të gjitha armët në Enshrouded kanë potencialin të bien si Legendary, kështu që çdo armë që hasni mund të jetë e disponueshme si një variant Legendary, në varësi të fatit tuaj. Megjithatë, kjo do të thotë gjithashtu se mund të hasni versione më të dobëta të armës që dëshironi nëse fati nuk është në anën tuaj.

Sfidat dhe Bujqësia

Gjetja e armëve legjendare në Enshrouded mund të jetë sfiduese për shkak të shkallës së ulët të rënies dhe mungesës së një metode përfundimtare për të gjetur armën specifike që po kërkoni. Kjo e bën bujqësinë për këto mjete një detyrë të vështirë. Disa nga armët më të mira, të tilla si Helix dhe Sun Hammer, varen tërësisht nga fati.

Vendndodhjet më të mira të grabitjes

Nëse po kërkoni të rrisni shanset tuaja për të gjetur armë legjendare, këtu janë disa nga vendet më të mira për të eksploruar dhe plaçkitur në Enshrouded:

  • Brittlebush
  • Mbeturinat e djegura
  • Tempujt e Diellit
  • Spirat e lashta
  • Umber Hollow

Këto zona janë të njohura për të pasur një numër të madh gjoksesh për të plaçkitur, duke rritur gjasat për të gjetur armë legjendare. Marrja e një arme legjendare është thelbësore për të optimizuar ndërtimin e klasës tuaj dhe për të maksimizuar potencialin e një prej klasave më të mira të Enshrouded.

Mbani mend, ndërsa kërkimi i armëve legjendare mund të jetë sfidues, shpërblimet ia vlen përpjekja.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme