Lajme

October 28, 2023

Gaimin Gladiators triumfojnë mbi Team Liquid në The International 12

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Ndeshja mes Team Liquid dhe Gaimin Gladiators në The International 12 ishte shumë e pritur dhe ndjekur nga shumë njerëz. Tifozët e Team Liquid shpresonin për një histori shpengimi, por për fat të keq, nuk ishte menduar të ishte.

Gaimin Gladiators triumfojnë mbi Team Liquid në The International 12

Një gjemb në anën e lëngut

Gaimin Gladiators kanë dëshmuar vazhdimisht se janë një kundërshtar i frikshëm për Team Liquid gjatë gjithë vitit. Kjo ndeshje nuk ishte përjashtim, pasi GG tregoi edhe një herë dominimin e tyre. Fitorja e tyre ndaj Liquid padyshim që do të nxisë motivimin e tyre për sezonin e ardhshëm.

Pikat kryesore të lojës

Në ndeshjen e parë, Team Liquid shfaqi aftësinë dhe qëndrueshmërinë e tyre. Pavarësisht se fillimisht mbeti prapa në vrasje, Luna e Micke mbeti një forcë për t'u llogaritur, duke siguruar fermën më të mirë gjatë gjithë lojës. Një luftë e rëndësishme në gropë Dire Rosh e ktheu valën në favor të Liquid, duke i çuar ata drejt një fitoreje në ndeshjen e parë.

Megjithatë, Gaimin Gladiators u rikthye në ndeshjen e dytë. Zgjedhja e Ace's Lone Druid, e kombinuar me një ndërtim Harpoon dhe Radiance mbi ariun, rezultoi të ishte shumë për të trajtuar Liquid. Kjo tregoi pse Gaimin Gladiators meritonin renditjen e tyre të lartë në TI 12.

Loja e tretë ishte një situatë e dëshpëruar për Liquid, pasi Centauri i Zait luftoi kundër Weaver të Dyrachyos. Në minutën e 20-të, ishte e qartë se loja ishte shumë në favor të Gaimin Gladiators.

Duke parë Përpara

Edhe pse ishte një fund zhgënjyes i vitit për Team Liquid, ata nuk janë një ekip i keq. Ndërsa një riorganizim i listës mund të jetë një mundësi, është e rëndësishme të pranohet performanca e tyre e qëndrueshme gjatë gjithë sezonit. Ata kanë luajtur jashtëzakonisht mirë, thjesht nuk kanë qenë më të mirët. Me afrimin e sezonit të ardhshëm, Liquid do të ketë mundësinë të rivendoset dhe të kthehet më i fortë.

Ky mund të jetë fundi i udhëtimit të Team Liquid në The International 12, por sigurisht që nuk është fundi i pranisë së tyre në skenën Dota 2. Tifozët mund të presin të shohin më shumë nga ky ekip i talentuar në të ardhmen.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme